Ciekawe strony

W Polsce mamy nieco ponad pół miliona użytkowników Google+

Grzegorz Ułan
W Polsce mamy nieco ponad pół miliona użytkowników Google+
27

Jako, że Google skąpi nam szczegółowych informacji odnośnie statystyk swojego serwisu społecznościowego, powstają strony, które badają ten teren we własnym zakresie. Przykładem jest PlusDemographics. Szczegółowe raporty odnośnie prywatnych stron czy firmowych są wprawdzie płatne, ale przyjrzyjmy się...

Jako, że Google skąpi nam szczegółowych informacji odnośnie statystyk swojego serwisu społecznościowego, powstają strony, które badają ten teren we własnym zakresie. Przykładem jest PlusDemographics. Szczegółowe raporty odnośnie prywatnych stron czy firmowych są wprawdzie płatne, ale przyjrzyjmy się statystykom Google Plus odnośnie naszego kraju.

Według badań serwisu liczba polskich użytkowników Google+ to 626,020 tyś. W przybliżeniu:).

Jak wygląda rozkład demograficzny? Tutaj podejrzewam jest mocne przybliżenie, chyba mało kto tak szczegółowo wypełnia swój profil.
Ale do rzeczy. Według serwisu 36.56% z nas to osoby samotne, 29.07% żyjące w związku a 22,4% w małżeństwie.

Kogo szukamy na plusie? 42.86% przyjaciół, 32.15% kontaktów zawodowych. Pozostali związku lub randki po połowie:).

Z tymi ostatnimi poszukiwaniami może być drobny kłopot, gdyż nadal proporcje płci są mocno rozbieżne. Nie ujmując niczego innym orientacjom.

Z pozostałych danych wynika, iż prawie 70% to osoby w wieku z przedziału 18-24 lat, 20% - 25-34 lat. Najwięcej użytkowników mamy w województwie dolnośląskim. Jeżeli chodzi o miasta, dane są przekłamane, gdyż większość z nas wpisuje po prostu "Polska".

Ciekawą opcją, o jaką pokusili się twórce serwisu, to zbadanie aktywności najpopularniejszych użytkowników w innych sieciach społecznościowych.

Dostępne są dane odnośnie chyba każdej z pozostałych sieci. Po szczegółowe dane odsyłam do tegoż serwisu.

Jeżeli chodzi o globalny raport, nie odbiega on zbytnio, w rozkładzie procentowym, od naszych statystyk. Co najistotniejsze w tym raporcie, to oczywiście liczba użytkowników. 600 tysięcy nie jest tak sporą liczbą. Porównując to z milionem użytkowników Twittera, o którym się mówi, że nie cieszy się u nas zbytnią popularnością, można powiedzieć że Google Plus prezentuje się wręcz słabo, przynajmniej w naszym kraju.

Myślę, że jeszcze jest za wcześnie na wyrokowanie, czy G+ zdobędzie u nas popularność, choć zbliżoną do FB, czy pozostanie w użytkowaniu wśród wąskiej grupy internautów. Zwłaszcza, iż wprowadzenie wyszukiwania społecznościowego może jeszcze wiele zmienić. Pozostaje nam czekać na dalsze ruchy Google. Z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w temacie swojej sieci społecznościowej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

google plus