Telewizory

Sharp DN i DL. Dwa bezramkowe telewizory trafiają do sprzedaży

Piotr Kurek
Sharp DN i DL. Dwa bezramkowe telewizory trafiają do sprzedaży
0

Sharp wprowadza na europejski rynek nowe telewizory z serii DN i DL. Odświeżone modele wyróżniać się będą przede wszystkim cienkimi ramkami. Nie zabraknie jednak rozwiązań, na które zwracają klienci przy wyborze odpowiedniego sprzętu, który zaspokoi ich potrzeby na lata.

Sharp w swoich nowych telewizorach ponownie sięga po własne, sprawdzone rozwiązania. Najważniejsze — wyświetlacz LCD LED AQUOS charakteryzujący się rozdzielczością UHD ze wsparciem HDR10 i HLD (Hybrid Log Gamma), który ma zapewniać rozszerzony zakres kontrastu, żywe kolory. Technologia Active Motion 600 wpływa na zwiększenie ostrości ruchu redukując jednocześnie zniekształcenie obrazu. W modelach DN znajdziecie wsparcie dla Dolby Vision, natomiast 65-calowe odsłony telewizorów charakteryzować się mają wysokiej jakości panelami osiągającymi jasność na poziomie 400 nitów.

Zobacz też: Sharp 65BL5EA udowadnia, że tani nie oznacza zły – recenzja

Za dźwięk w nowych telewizorach Sharp DN i DL odpowiadają zintegrowane systemy głośników od harman/kardon. Dodatkowo — w modelu DN dodano wsparcie dla Dolby Atmos, co przekłada się na uzyskanie przestrzennego dźwięku. Virtual:XTM premium zapewnia doskonałej jakości wysokie tony i czystość dźwięku. W 65-calowym modelu znajduje się system dźwięku 2.1 składający się z dwóch głośników o mocy 10W oraz subwoofer 15W poprawiający odbiór niskich tonów.

Sharp DN i DL. Dwa nowe telewizory z Android TV trafiają do Europy

Oba modele nowych telewizorów Sharp pracują pod kontrolą Android TV. A to otwiera ogromne możliwości pod względem rozrywki — zarówno tej oferowanej przez platformy VOD (dostępne jest m.in. Netflix, Apple TV, Amazon Prime Video), serwisy muzyczne oraz gry i aplikacje instalowane z poziomu sklepu Google Play. Do tego Asystent Google (bez języka polskiego) uruchamiany z poziomu pilota. Modele 42-calowe telewizorów oferują trzy wejścia HDMI oraz trzy porty USB. Model o przekątnej ekranu 50 cali posiada cztery wejścia HDMI, czytnik kart micro SD oraz dwa porty USB do odtwarzania dodatkowych treści multimedialnych. Model w rozmiarze 65 cali wyposażony jest w trzy wejścia HDMI i dwa USB.

Modele UHD z serii DL i DN będą dostępne jeszcze w tym miesiącu w rozmiarze 50 cali w rekomendowanej cenie detalicznej 619 € (DL) oraz 629 € (DN). Modele 65-calowe mają być dostępne od lipca w cenach 859 € (DL) oraz 869 € (DN). Na chwilę obecną nie znamy oficjalnych polskich cen, ani konkretnej daty wprowadzenia tych telewizorów na polski rynek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu