Telewizory

JVC QLED 4K z Android TV. Nowe telewizory wkrótce w sprzedaży w Polsce

PK
Piotr Kurek
0

JVC zapowiada nowe telewizory QLED 4K z systemem Android TV. Do polski trafią modele w kilku rozmiarach. Będą 43 cale, jak również te większe o przekątnej 50, 55 i 65 cali.

Nowe telewizory, jak przekonuje producent, to najbogatsza oferta Smart TV od JVC oferująca jednocześnie technologię Quantum Dot, która ma gwarantować ponad 95% pokrycia szerokiej palety barw wg profesjonalnego standardu DCI-P3. Nowe modele, oprócz charakteryzują się przede wszystkim bezramkowym wzornictwem. Do tego rozdzielczość 4K, wsparcie dla Dolby Vision HDR i dźwięku DTS Virtual X wydobywającego się z wbudowanych głośników.

JVC QLED 4K z systemem Android TV. Nowe telewizory wkrótce w sprzedaży

Nie można też oczywiście zapomnieć o wsparciu Android TV w wersji 9.0. System oferuje ogromne możliwości wraz z dostępem do szerokiej oferty cyfrowej rozrywki: od platform VOD, poprzez aplikacje multimedialne, społecznościowe, a nawet gry. A wszystko dzięki sklepowi Google Play. Android TV to także możliwość sterowania telewizorem z wykorzystaniem komend głosowych. Wbudowany w pilot przycisk „Asystenta” pozwala poprosić telewizor o wyszukanie programów, zarekomendowanie filmów na wieczór, jak również sterować wybranymi funkcjami TV. Do tego wsparcie Google Chromecast i możliwość sterowania z poziomu smartfona.

Zobacz też: Twitch aplikacją domyślną na telewizorze? To ukłon w stronę graczy

Kiedy telewizory trafią do sklepów w Polsce? Odpowiedź na to pytanie przynosi Jacek Wojtasiński — dyrektor sprzedaży RTV w Vestel Polska:

W Polsce premiera rynkowa JVC QLED 4K zaplanowana została na III kwartał, kiedy Polacy zaczną wracać z wakacji, a sezon jesiennych premier filmowych znacznie przyspieszy. Wtedy też telewizory QLED od JVC doskonale odnajdą się na polskich salonach.

Na tę chwilę nie znamy też polskich cen nowych telewizorów JVC QLED 4K. Te poznamy bliżej premiery. We wrześniu na europejskich rynkach pojawi się też model 70-calowy, jednak nie wiadomo czy na premierę będzie on też dostępy w polskich sklepach.

Źródło: informacje prasowe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu