Moje przemyślenia

SaveUP (iTraff Technology) pozyskał prawie 2 miliony złotych w drugiej rundzie finansowania

GM
Grzegorz Marczak
5

No to można już teraz oficjalnie o tym napisać. iTraff Technology czyli spółka która stworzyła SaveUP technologię do rozpoznawania obrazów na urządzeniach mobilnych pozyskała w drugiej rundzie finansowania aż 1,9 miliona złotych. Jak na nasze warunki i biorąc pod uwagę, że jest to druga runda mo...

No to można już teraz oficjalnie o tym napisać. iTraff Technology czyli spółka która stworzyła SaveUP technologię do rozpoznawania obrazów na urządzeniach mobilnych pozyskała w drugiej rundzie finansowania aż 1,9 miliona złotych. Jak na nasze warunki i biorąc pod uwagę, że jest to druga runda można powiedzieć, że to olbrzymi sukces spółki. Gratulacje należą się też pierwszemu inwestorowi SaveUP czyli grupie SpeedUP. Wiem, że włożyli bardzo dużo pracy i wysiłku aby zamknąć drugą rundę finansowania - nie jest to zadanie proste (szczególnie z tyloma inwestorami), dlatego tym większe gratulacje.

Kim są nowi inwestorzy można przeczytać w oficjalnej informacji prasowej

"Wśród inwestorów znalazły się osoby i instytucje od lat aktywnie działające w polskim Internecie. Przykładem jest fundusz Innovation Nest, którego twórcami są: Piotr Wilam (pionier polskiego Internetu, m.in. współzałożyciel i pierwszy prezes portalu Onet.pl, inwestor w Merlin.pl) oraz Marek Kapturkiewicz (poprzednio m.in. wieloletni członek zarządu i wiceprezes Onet.pl, ekspert w dziedzinie opracowywania strategii dla firm high-tech). Inwestycji dokonał także Rafał Han, twórca i prezes zarządu HanBright, spółki będącej liderem na rynku mediów dla rodziców i dzieci w wieku przedszkolnym, prowadzącej projekty takie jak ciufcia.pl, twórca i inwestor w Bright Berries (projekty futbolowo.pl, webshake.tv, lingapp.com i inne). Z kolei Stephane Senkowski jest francuskim inwestorem prywatnym, posiadającym bogate doświadczenie w zarządzaniu dużymi przedsiębiorstwami technologicznymi.
Udziałowcem i inwestorem obecnej rundy jest także SpeedUp Venture Capital Group, który inwestycji na poziomie seed dokonał już w momencie powstania spółki iTraff Technology."

Na co zostaną przeznaczone pieniądze? SaveUP zaczynał jako aplikacja mobilna, później jednak okazało się że dużo większym zainteresowaniem cieszy się sama technologia użyta do rozpoznawania obrazu niż produkt w którym została ona docelowo użyta. SaveUP skupiać się więc będzie na sprzedaży licencji i dostępie do właśnie tworzonego API dla spółek zewnętrznych. Największym wyzwaniem jest tutaj pozyskanie klientów w Europie i na świecie, z rozmowy z Arkiem wiem że niedługo finalizują umowę z jednym dużym graczem z Polski a trwają też rozmowy handlowe z firmami europejskimi.

Na inwestycje w iTraff Technology warto zwrócić uwagę również ze względu na wielkość drugiej rundy. W Polsce o ile mamy sporo funduszy na firmy na poziomie seed to przy kwotach powyżej miliona złotych grono potencjalnych inwestorów mocno się przerzedza. Nie wspominając o tym, że jest też pewna niechęć do inwestycji większych pieniędzy w firmę posiadającą już inwestora (co na zachodzie jest raczej mile widziane gdyż uznaje się, że jeśli ktoś już poniósł ryzyko to warto inwestować dalej) i ciągle będącą w stadium rozwoju.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupSaveup