Startups

Satus znów konkretnie zainwestował! OpenCard może dostać nawet 3,6 miliona złotych

Grzegorz Marczak
Satus znów konkretnie zainwestował! OpenCard może dostać nawet 3,6 miliona złotych
20

OpenCard to program z kategorii tzw. "dinner club", dający użytkownikom bardzo atrakcyjny, roczny rabat -50% na jedzenie w restauracjach w całej Polsce (oczywiście te uczestniczące w programie). Karta OpenCard kosztuje 255 PLN i jest ważna przez rok. W tym czasie możemy korzystać z upustów od 30...

OpenCard to program z kategorii tzw. "dinner club", dający użytkownikom bardzo atrakcyjny, roczny rabat -50% na jedzenie w restauracjach w całej Polsce (oczywiście te uczestniczące w programie).

Karta OpenCard kosztuje 255 PLN i jest ważna przez rok. W tym czasie możemy korzystać z upustów od 30 do 50% we wszystkich 400 restauracjach uczestniczących w programie. Program powstał w 2012 roku i do tej pory jest to ponoć największym tego typu projektem rabatowym w Polsce.

Pomysłodawcami projektu są Aleksander Buchacz i Łukasz Misiołek, którzy postanowili na polskim rynku powtórzyć sukces podobnych programów działających w Wielkiej Brytanii. Zaczynali od przetestowania swojego programu w Warszawie i Rzeszowie a potem rozwinęli się na całą polskę.

Jak doszł do inwestycji?

Jak twierdzą twórcy programu pierwszym krokiem w rozwoju, było podjęcie współpracy z Bankiem Zachodnim WBK - dzięki czemu oferta OpenCard stała się spersonalizowanym połączeniem pre-paidu oraz restauracyjnej karty zniżkowej.

Satus zainwestował w nich na początku stycznia. Projekt OpenCard jak pisze Satus wpasował się w ich strategię i zdecydowali się zainwestować w projekt 1,6 miliona złotych z możliwością dalszego finansowania do kwoty 3,6 miliona. Przyznacie, że to jak na polskie warunki dość pokaźna inwestycja, która może postawić czy też rozpędzić nie jeden biznes.

W przypadku OpenCard, który chwali się 10 tysiącami klientów i 400 restauracjami z którymi współpracuje celem jest zdobycie 1000 restauracji w programie i do tego mają zamiar wykorzystać otrzymane fundusze.

Podsumowując mamy kolejną dobrą inwestycję Satusa, który dla przypomnienia wcześniej inwestował w takie projekty jak SentiOne, Taxi5, Duckie Deck i wiele innych. To co zawsze podobało mi się w tym funduszu to szukanie synergii między projektami aby mogły wspierać się wzajemnie i uzupełniać kompetencjami. Cieszę się też, że odważnie inwestują w Polskie spółki większe kwoty pieniędzy.

Na koniec drobny prezent od OpenCard dla czytelników Antyweb. Mamy dla was jedną kartę za darmo. Wystarczy w komentarzu polecić jedną dobrą restaurację w waszym mieście. Najbardziej przekonujący komentarz wygrywa roczną kartę OpenCard o wartości 250 PLN!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu