Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Telewizja

Samsungowi marzą się telewizory z nagrywarką programów dostępnych w chmurze i przejmuje Boxee za 30 mln dolarów

GU
Grzegorz Ułan
5

W ostatnim konkursie na Antyweb snuliście swoje wizje na temat telewizji przyszłości. Okazuje się właśnie, że spory krok w kierunku tych wizji uczynił właśnie Samsung, przejmując zespół projektu Boxee. Boxee to urządzenie typu set-top, dzięki któremu można korzystać z nagranych programów w chmurz...

W ostatnim konkursie na Antyweb snuliście swoje wizje na temat telewizji przyszłości. Okazuje się właśnie, że spory krok w kierunku tych wizji uczynił właśnie Samsung, przejmując zespół projektu Boxee.

Boxee to urządzenie typu set-top, dzięki któremu można korzystać z nagranych programów w chmurze, w przeciwieństwie do dostępnych rozwiązań w satelitarnych telewizjach cyfrowych czy kablówkach, gdzie nagrania mamy dostępne tylko lokalnie na dyskach. Ponadto mamy tu dostęp do aplikacji typu Netflix, YouTube czy Spotify.

Dostęp do naszych pozycji mamy też na wszystkich urządzeniach, również tych mobilnych i co najważniejsze nie trzeba się martwić o dostępną pojemność na nasze nagrania.

Tak piszę nasze, naszych, ale nie trudno się domyślić, że to rozwiązanie dostępne było jedynie w USA. Samo przejęcie przez Samsunga nie oznacza, że nagle będzie dostępne na całym świecie, także i u nas, przynajmniej nie od razu. Ale pozostawia cień nadziei, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli wraz z zakupem telewizora przestać martwić się o przegapione programy, mecze czy seriale i gdziekolwiek będziemy (z dostępem do sieci) w danej chwili bez problemu uzyskamy do nich dostęp.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Samsung