Mobile

Samsungi z rodziny Galaxy najpopularniejszymi telefonami I połowy 2014 na Allegro

Grzegorz Ułan
Samsungi z rodziny Galaxy najpopularniejszymi telefonami I połowy 2014 na Allegro
12

Otrzymaliśmy właśnie od Allegro ciekawe zestawienie obrazujące popularność wśród polskich użytkowników określonych marek i modeli telefonów. Jest to pewnego rodzaju wyznacznik rzeczywistych preferencji Polaków, więc dzielimy się z Wami poniższymi danymi. Być może okaże się, że i wśród Was są podobne...

Otrzymaliśmy właśnie od Allegro ciekawe zestawienie obrazujące popularność wśród polskich użytkowników określonych marek i modeli telefonów. Jest to pewnego rodzaju wyznacznik rzeczywistych preferencji Polaków, więc dzielimy się z Wami poniższymi danymi. Być może okaże się, że i wśród Was są podobne proporcje.

Pod tabelką zostawię krótką ankietę z najpopularniejszymi modelami sprzedawanymi na Allegro. Proszę, zaznaczcie swój rzeczywisty wybór, czyli markę, którą aktualnie dysponujecie. Celowo bez modeli, bo chcielibyśmy skonfrontować to z rozkładem ilościowym, które udostępniło nam Allegro, a podali tylko marki.

A więc wygląda to następująco. W pierwszej połowie 2014 roku sprzedano na Allegro ponad pół miliona telefonów komórkowych, z czego z TOP 20 sprzedało się 132 tysiące. Najpopularniejsze były telefony marki Samsung z rodziny Galaxy, których sprzedało się 69 tysiące. Dalej uplasowały się telefony marki Apple - 22800 sztuk, Nokia ponad 13600, a na pozostałych miejscach znalazły się kolejno telefony marki Sony, Overmax oraz Goclever.

Tabelka

Ankieta

Za udostępnienie danych dziękujemy Allegro i Michałowi Wójcikowi, managerowi kategorii Elektronika w Allegro.pl.

Twin Design / Shutterstock.com

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu