Samsung

Samsunga gonią "B-Brandy", a gigant odpowiada serią "E" jak... Exynos?

JS
Jakub Szczęsny
6

Koreański producent nadal może czuć się hegemonem na rynku urządzeń mobilnych, jednak w obliczu szalejących obecnie urządzeń z Chin i zyskujących na znaczeniu urządzeń niepochodzących od wiodących marek musi rozpocząć budowanie długofalowej strategii, która pozwoli na stworzenie konkurencyjnych rozw...

Koreański producent nadal może czuć się hegemonem na rynku urządzeń mobilnych, jednak w obliczu szalejących obecnie urządzeń z Chin i zyskujących na znaczeniu urządzeń niepochodzących od wiodących marek musi rozpocząć budowanie długofalowej strategii, która pozwoli na stworzenie konkurencyjnych rozwiązań. Dużo mówiło się o ograniczeniu oferty produktowej Samsunga - być może sprawę przemyślano jeszcze raz i po prostu zostanie ona przebudowana? Wiele na to wskazuje, bowiem dowiadujemy się o nowej obok "A" serii Samsunga "E".

Niedawno pisałem na temat Galaxy A7, natomiast dzisiaj stykamy się z informacjami na temat zupełnie nowej linii "E". Phablet z tej serii będzie urządzeniem wyróżniającym się ekranem 5,5 cala - ponadto w tej linii znajdą się także nieco mniejsze smartfony od Samsunga. Nie wiadomo jednak, jakie podzespoły zostaną użyte w tym urządzeniu, choć i na to mam swoją osobistą teorię, która może nie mieć pokrycia w rzeczywistości. Jednak składając parę faktów do kupy można dojść do tego samego wniosku.

Ów telefon został wyceniony na 204 dolary, co w Polsce przełoży się na niezłą cenę - około 900 złotych. Jak na 5,5-calowy phablet jest to dosyć niezła propozycja cenowa, zwłaszcza, że mamy do czynienia z wiodącym na rynku producentem sprzętu mobilnego.

E jak Exynos?

Szukam jakiegokolwiek powodu, dla którego Samsung miałby rozbudowywać swoje portfolio akurat w ten sposób. Najlogiczniejszym wytłumaczeniem tego posunięcia wydaje mi się być przymiarka producenta do rozpoczęcia produkcji oraz sprzedaży smartfonów wyposażonych głównie w Exynosy, a zwłaszcza te okraszone w układ graficzny Samsunga. O tym pisałem tutaj - pokrywa się to z ostatnimi deklaracjami Jerzego Łabudy. Czy seria "E" jest pieśnią zapowiadanej przyszłości i rzeczywiście ujrzymy telefony z serii E wyposażone w Exynosy z autorskim układem graficznym koreańskiego producenta? Jeżeli tak jest, to więcej informacji otrzymamy już niebawem.

Źródło: Sammobile.com

Grafika: 1, 2

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SamsungExynos