Samsung

Galaxy A7 coraz bliżej - mamy dane smartfona z FCC

Jakub Szczęsny
Galaxy A7 coraz bliżej - mamy dane smartfona z FCC
6

O ile pierwsze dwa telefony z serii Galaxy A zostały zapowiedziane, tak dotąd Samsung nie zapowiedział ostatniego z tej serii telefonu - A7, który ma być najmocniejszym przedstawicielem owej linii. Dzięki danym z FCC mamy pewien pogląd na wymiary urządzenia i potwierdzenie ostatnich przypuszczeń. Co...

O ile pierwsze dwa telefony z serii Galaxy A zostały zapowiedziane, tak dotąd Samsung nie zapowiedział ostatniego z tej serii telefonu - A7, który ma być najmocniejszym przedstawicielem owej linii. Dzięki danym z FCC mamy pewien pogląd na wymiary urządzenia i potwierdzenie ostatnich przypuszczeń. Co więcej, ten telefon zapowiada się naprawdę ciekawie.

Przede wszystkim wiemy na pewno, że będzie sobie on mierzył 15 cm na 7,5 cm. Nie znamy jego grubości, ale celuję w okolice 7-6 milimetrów - przy obecnym trendzie oraz grubości A3 i A5 można obstawiać okolice tej wartości w ciemno. Te wymiary potwierdzają także przewidywaną przekątną wyświetlacza, która według poprzednich doniesień ma wynosić 5,2 cala.

Galaxy A7 (A700) ma być najmocniejszą propozycją Samsunga z serii A. Sercem urządzenia będzie 64-bitowy, ośmiordzeniowy Snapdeagon 615 wspierany przez 2GB pamięci RAM i oferujący 16 GB pamięci wewnętrznej. Oczekuje się, że całe urządzenie zostanie wykonane z metalu (co rzekomo sprawia kłopoty z zasięgiem, o których pisałem tutaj). Zdjęcia tym telefonem zrobimy za pomocą 12MP aparatu, a treści zostaną wyświetlone na wspomnianym wyżej ekranie o przekątnej 5,2 cala pracującym w rozdzielczości Full HD (1920x1080).

Oczekuje się, że Samsung zapowie Galaxy A7 do końca tego roku, a sprzedaż rozpocznie się dopiero w następnym. Owa seria jest o tyle ważna, że Samsung odchodzi tym samym od wizerunku "plastikowego producenta" tworząc tak bardzo pożądane telefony wykonane z bardziej prestiżowego metalu. Nie wiadomo natomiast nic na temat ewentualnej dostępności tego urządzenia w Europie, a tym bardziej w Polsce.

Grafika: 1, 2

Źródło: GSMArena

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SamsungSamsung Galaxya7