Samsung

Telewizory QLED Samsung 2018: co je wyróżnia?

Redakcja Antyweb
Telewizory QLED Samsung 2018: co je wyróżnia?
18

Modele telewizorów Samsung są odświeżane i udoskonalane co roku. Technologia Quantum Dot wszystkim śledzącym ten rynek powinna być już doskonale znana. Linia telewizorów QLED doczekała się w tym roku całego pakietu nowości – co takiego się w nich zmieniło?

Telewizory Samsung QLED 2018 są jeszcze ładniejsze!

Design przede wszystkim, ale na tym jeszcze nie koniec

Firma od lat stawia na nowoczesne, modne, idealnie wpasowujące się w każde wnętrze wzornictwo. Z każdą rewizją sprzętu telewizory Samsung stają się cieńsze, ramki znikają w oczach, logo jest jeszcze bardziej dyskretne niż poprzednio. Ale nienachalny design samego ekranu to dopiero początek, bo dbając o wnętrza, Samsung idzie o krok dalej.

Tylko jeden kabel — tak wygodnie jeszcze nigdy nie było!

One Connect to rozwiązanie, które Samsung przedstawił swoim użytkownikom już kilka lat temu. Chodzi o dodatkowe urządzenie (moduł) znajdujący się poza telewizorem, w którym znalazł się szereg wejść: od HDMI przez USB, Ethernet, na Common Interface kończąc.

Mimo że samo rozwiązanie jest już fanom marki doskonale znane, to w tym roku udało się jeszcze bardziej je rozbudować, a przy okazji zrezygnować z kabla zasilającego. Tak, najnowsze telewizory Samsung QLED (oprócz modelu Q6) mają tylko jeden kabel (One Invisible Connection), który prowadzi do One Connect – i to dodatkowe akcesorium podłączamy do prądu. Wraz z telewizorem otrzymujemy przewód One Invisible Connection o długości 5 metrów, a jeśli będzie to nam za mało – dodatkowo można dokupić przewód o długości 15 metrów.

Nie dość że można nareszcie, pozbyć się całego zestawu kabli dookoła telewizora, to One Invisible Connection daje możliwość zręcznego ukrycia modułu nawet w najbardziej dopracowanych wnętrzach.

Telewizor, który zachwyca nawet wtedy, gdy z niego nie korzystamy

Tegoroczne modele telewizorów Samsung z serii QLED jako pierwsze mają tryb Ambient Mode. To opcja pozwalająca wtopić telewizor w otoczenie tak, że nawet gdy z niego nie korzystamy – na ścianie nie wyróżnia się wielka czarna plama. Dzięki aplikacji SmartThings możemy ustawić na nim dowolne tło – także w formie wzoru, który idealnie będzie komponował się z naszym wnętrzem, m.in. tapetą. Ponadto może on stać się domowym centrum informacji, albo cyfrową ramką do zdjęć – możliwości są naprawdę ogromne! Warto też zauważyć, że urządzenie pobiera wtedy dużo mniej prądu. Możemy też ustawić czas wyłączenia się telewizora po przejściu w tryb Ambient Mode np. na 2 godziny. Po tym czasie telewizor wyłączy się zupełnie.

Zobacz też: najlepsze telewizory 2018 roku.

Poznajcie SmartThings, aplikację idealnie współpracującą z najnowszymi telewizorami Samsung QLED

Smartfony już na stałe wpisały się w krajobraz naszej codzienności – i właściwie się z nimi nie rozstajemy. W myśl tej zasady Samsung stworzył nową aplikację SmartThings, która pozwoli na jeszcze łatwiejsze wprowadzenie ustawień czy sterowanie sprzętem. Połączenie telefonu z telewizorem jest dziecinnie proste, a później sprawy są... jeszcze łatwiejsze! Z poziomu aplikacji można sterować telewizorem, obsługiwać pakiet zainstalowanych nań platform, a także sprawnie konfigurować wspomniany już Ambient Mode! A jeżeli korzystacie z ekosystemu produktów firmy Samsung, to będziecie w siódmym niebie – bo z poziomu tego programu obsłużycie wszystkie urządzenia Smart kompatybilne z SmartThings wszystkie bez konieczności wstawania z kanapy.

Tak dużo tak dużych jeszcze nie było. Telewizory Samsung QLED w większych niż dotychczas wariantach!

Z każdym rokiem coraz bardziej rośnie popyt na coraz większe telewizory. Wychodząc na przeciw potrzebom konsumentów, firma w tegorocznych modelach rozszerza warianty związane z wielkością urządzeń. Analitycy zajmujący się rynkiem przewidują, że modele mierzące 75 cali i więcej będą stanowiły ponad 30% tegorocznej sprzedaży – i teraz znalezienie tak dużych sprzętów wśród telewizorów QLED nie będzie stanowiło problemu! Tegoroczna linia zaoferuje nie tylko urządzenia o przekątnej 75, ale także maksymalnie 88 cali!

Nieustannie udoskonalana technologia obrazu pozwoli zobaczyć nam jeszcze więcej

Skoro nowe telewizory, to oczywiście lepsze telewizory! Technologia Q-Engine jest już dobrze znana – i wiemy, że zapewnia bardzo wysoką jakość obrazu – nie ma tu mowy o szumach i drganiach, zaś dynamiczne sceny wyświetlane będą płynnie i realistycznie. W budowaniu lepszych wrażeń pomoże także udoskonalony kontrast – telewizory QLED w 2018 roku oferują jeszcze bardziej wyraziste barwy!

Warto także pamiętać, że flagowy telewizor z tegorocznej linii produktów Samsung, 9QF, oferuje widzom nową technologię bezpośredniego tylnego podświetlenia (Direct Full Array). Dzięki podświetlaniu wybranych obszarów i przyciemnianiu innych, efekt HDR10+ wygląda tam jeszcze lepiej niż kiedykolwiek!

Samsung QLED TV 2018 – nowa linia, nowe możliwości!

Samsung z każdym rokiem odświeża, poprawia i zmienia swoje sprzęty tak, aby były jeszcze lepsze. Tym razem, koreańska firma zaproponowała dużo nowości związanych z wyglądem i samym użytkowaniem telewizora. Ich udoskonalony One Connect z One Invisible Connection, tryb Ambient Mode i stylowy design idealnie wpisują się we współczesne trendy. To telewizory, które nie tylko są banalnie proste w obsłudze (w tej kwestii nic się nie zmienia, wciąż napędzane są Tizenem), ale też... po prostu ładne – i stworzone z myślą o każdym użytkowniku (czego idealnym przykładem jest bardzo mały input lag w Trybie Gry)!

-

Artykuł powstał we współpracy z firmą Samsung

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu