Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Samsung

Samsung przeprasza. Zdecydowanie jest za co...

MS
Maciej Sikorski
13

Gdy firma traci miliardy dolarów, trudno przejść obok tego obojętnie i nie ma znaczenia, czy rzecz dzieje się w Azji, Europie czy USA. Zazwyczaj trzeba się z tego wytłumaczyć - chociażby przed akcjonariuszami. Tych ostatnich przeprosił dzisiaj Samsung, a sprawa dotyczyła klapy Galaxy Note 7. Ale to nie jedyny powód, by wyrazić skruchę...

Samsung powtórzył przeprosiny wynikające z zeszłorocznej wpadki: temat Note'a 7 chyba jest już zamykany, wszyscy chcą o nim zapomnieć. Obecnie straty wywołane wprowadzeniem na rynek wadliwego flagowca ocenia się na 6 mld dolarów. Porażająca kwota, dla wielu firm, nawet tych dużych, byłby to koniec w biznesie. Ale nie dla Samsunga, który znacznie większe pieniądze zarabia w ciągu jednego roku. Teraz po prostu pozostaje czekać na kolejnego flagowca - akcjonariusze, pracownicy i fani firmy pewnie trzymają kciuki za Galaxy S8.

Na wpadce produktowej nie kończą się jednak kłopoty koreańskiego giganta. Za klęskę Note 7 przepraszał wiceszef rady dyrektorów, Kwon Oh-hyun - nie zrobił tego prezes, ponieważ od kilku kwartałów leży w szpitalu, ani jego syn, który sprawuje faktyczną władzę w firmie. Ten ostatni nie mógł spotkać się z udziałowcami, ponieważ od kilku tygodni przebywa w areszcie. Jay Y. Lee jest oskarżany m.in. o korupcję i krzywoprzysięstwo, w niekorzystnym dla siebie scenariuszu może się zmierzyć z naprawdę długim wyrokiem.

Samsung przeprasza za skandal, jaki wybuchł wokół tej sprawy, ale jednocześnie broni swojego wiceprezesa i faktycznego szefa. To akurat zrozumiałe. Warto w tym miejscu podkreślić, że chociaż przeprosiny są kierowane do akcjonariuszy, ci ostatni nie mają powodów do narzekań, bo kurs papierów wartościowych firmy mocno urósł w poprzednich kwartałach. Najwyraźniej wspomniane kryzysy uznano za dość błahe, a przyszłość widziana jest w jasnych barwach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

SamsungSkandalnote 7