Samsung

Samsung przenosi swoją siedzibę z Londynu do Warszawy!? Jeśli to prawda, mamy prawdziwą bombę. Samsung dementuje

Paweł Winiarski
Samsung przenosi swoją siedzibę z Londynu do Warszawy!? Jeśli to prawda, mamy prawdziwą bombę. Samsung dementuje
19

Nie wiemy ile prawdy jest w tej informacji, ale sami przyznacie, że chyba nikt się czegoś takiego nie spodziewał. Umiejscowiona aktualnie w Londynie europejska siedziba główna koreańskiej firmy miałaby zostać przeniesiona do Warszawy. I to nie w bliżej nieokreślonej przyszłości - cała przeprowadz...

Nie wiemy ile prawdy jest w tej informacji, ale sami przyznacie, że chyba nikt się czegoś takiego nie spodziewał.

Umiejscowiona aktualnie w Londynie europejska siedziba główna koreańskiej firmy miałaby zostać przeniesiona do Warszawy. I to nie w bliżej nieokreślonej przyszłości - cała przeprowadzka miałaby trwać nie więcej niż rok. Źródła, w których pojawiła się ta informacja spekulują, że decyzja mogła być podjęta w związku ze spadkiem sprzedaży urządzeń w Europie - dla przypomnienia, to aż 22,7 procenta.

Takie posunięcie wydaje się być logiczne. Koszty utrzymania oddziału głównego w Warszawie będą niższe niż w Londynie, choć trudno porównywać prestiż HQ w obu tych miastach. Wiele osób spekulowało, że brak Galaxy Note 5 w Europie oznacza, że Samsung jest coraz mniej zainteresowany tym rynkiem - przeniesienie do Warszawy może być odebrane na świecie podobnie. Choć my oczywiście bardzo cieszylibyśmy się z takiego obrotu sprawy i z wypiekami na twarzach czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

Skontaktowaliśmy się z polskim oddziałem Samsunga, ale otrzymaliśmy informację, że nie udzielają na ten temat komentarzy. A sami doskonale wiecie jak to czasami jest z nieudzielaniem komentarzy.

Aktualizacja : Samsung przesłał nam oficjalne stanowisko w tej sprawie:

Nawiązując do obecnych w mediach plotek o rzekomym przeniesieniu siedziby europejskiej centrali Samsung Electronics z Londynu do Warszawy informujemy, że nasza europejska centrala pozostaje w Wielkiej Brytanii w Londynie w Chertsey. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozycji firmy Samsung na rynkach europejskich i liczymy na kolejne lata pomyślnego rozwoju – Olaf Krynicki rzecznik prasowy Samsung w Polsce

źródło: 1, 2

grafika: 1

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

PolskaSamsung