Samsung

Czy Twitch jest na to gotowy? Nowe piekarniki Samsunga pozwolą na… streamowanie procesu pieczenia

Kacper Cembrowski
Czy Twitch jest na to gotowy? Nowe piekarniki Samsunga pozwolą na… streamowanie procesu pieczenia
7

Jesteś piekarzem? Pewnie nie wiedziałeś, ale stoi przed Tobą kariera streamera!

Smart piekarnik, czyli nie musisz mieć umiejętności ani przepisu, żeby przygotować świetny posiłek

Żyjemy w czasach, kiedy wszystkie rzeczy są smart — nawet piekarniki. Samsung zapowiedział Bespoke AI Oven, który dzięki sztucznej inteligencji po włożeniu jedzenia do piekarnika, sam rozpozna, co to za potrawa, zalecając sam odpowiedni tryb, czas i temperaturę. Piekarnik koreańskiego giganta ma nawet wykrywać, kiedy jedzenie się rozgotuje lub przesadnie przypiecze — o czym dostaniemy powiadomienie.

Źródło: Samsung

Piekarnik będzie w stanie rozpoznać 80 różnych potraw i składników, a wersja europejska z jakiegoś powodu ma rozpoznawać aż 106 potraw. Oczywiście nie zawsze będziemy musieli słuchać się sugestii piekarnika, a ustawić własne opcje poprzez dotykowy ekran. Idąc dalej, mamy do czynienia z otwieraniem drzwi typu push-to-open oraz wieloma trybami przygotowania posiłków, takimi jak air fryer (frytkownica beztłuszczowa), gotowanie na parze, dwie komory z różnymi temperaturami czy nawet „air sous vide”. To jednak nic w porównaniu do kolejnej nowości…

Piekarnik dla streamerów. Brzmi absurdalnie, ale stanie się faktem

Wewnętrzna kamera nie służy tylko do tego, żeby sztuczna inteligencja w piekarniku była w stanie rozpoznawać potrawy i podpowiadać nam, na jaki proces przygotowania mamy się zdecydować. Kamera pozwala również na robienie zdjęć potraw, nagrywanie wideo czy nawet… na streamowanie na żywo procesu pieczenia.

Źródło: Samsung

Koreański gigant twierdzi, że jest to „świetne dla twórców treści i zapalonych szefów kuchni, którzy chcą dzielić się swoimi potrawami”. Nie wiem, czy Twitch czy Instagram są gotowe na taką rewolucję, lecz o tym przekonamy się już wkrótce. Samsung Bespoke AI Oven będzie miał swoją premierę w trzecim kwartale tego roku, lecz na ten moment jeszcze nie znamy cen. Co Wy na to?

Źródło: The Verge

Grafika wyróżniająca: Samsung

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news