Samsung

Samsung świętuje Noc Muzeów i uczy jak zamienić Galaxy S8 w mikroskop

Marcin Hołowacz
Samsung świętuje Noc Muzeów i uczy jak zamienić Galaxy S8 w mikroskop
2

W najbliższą sobotę (20.05.2017) będzie Noc Muzeów, którą warszawiacy będą mogli świętować poprzez zwiedzanie ponad 230 różnych miejsc. Ta impreza kulturalna raz w roku daje możliwość odwiedzenia najróżniejszych instytucji kultury w trakcie jednej nocy. Chyba o czymś jeszcze zapomniałem… ach tak, zazwyczaj wstęp do świętujących wydarzenie muzeów, galerii czy centrów nauki jest wtedy bezpłatny!

Zwiedzający będą mogli dodatkowo liczyć na szczególne atrakcje, które są zapewniane z okazji Nocy Muzeów. Przykładowo istnieje szansa, że przestrzenie standardowo niedostępne do zwiedzania, będą tym razem otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Poza tym różne firmy też mogą być zainteresowane obchodzeniem takiego wydarzenia - na pewno jest tak w przypadku Samsunga.

Samsung świętuje noc muzeów

W związku z tym, że podczas Nocy Muzeów może pojawić się sporo kolejek, Samsung zaplanował dodatkowe atrakcje. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie na pewno będzie cieszyć się sporym zainteresowaniem, a więc będą i kolejki przed wejściem. Żeby umilić czas oczekującym, Samsung zamierza zademonstrować możliwości związane z odkrywaniem świata za pomocą nowych technologii. O co może chodzić? Każdy zobaczy jak łatwo zrobić mikroskop za pomocą kilku tanich elementów połączonych ze smartfonem Samsung Galaxy S8.

Mikroskop domowej roboty

Wskaźnik laserowy można kupić dosłownie za 10 zł (albo i mniej). Druga sprawa to fakt, że po jego rozebraniu w nasze ręce trafi soczewka ze wspomnianego wskaźnika, która posłuży nam do zbudowania domowej roboty mikroskopu. Potrzebne będzie jeszcze źródło światła (np. latarka LED), smartfon, dwie płytki pleksi, jakaś podstawka (np. drewniana), parę gwintowanych prętów oraz garść nakrętek i podkładek. Można zbudować z tego mikroskop, który wykorzysta zestawienie soczewki z kamerą naszego smartfona do powiększania obrazu, który następnie będziemy mogli zobaczyć na jego ekranie. Całe rusztowanie z płytek pleksi i pozostałych elementów, pozwoli nam wygodnie oglądać interesujące nas obiekty – może to być np. zwykła moneta w dużym przybliżeniu albo próbka z rozwielitką, czy czymkolwiek innym.

W środku będzie również specjalnie przygotowana strefa edukacyjna „Samsung i kropka”, gdzie wytłumaczone zostanie działanie telewizorów. Jednak podkreślam, że to nie wszystkie atrakcje przygotowane przez Samsunga.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu