Samsung

Aktualizacja Galaxy S7 i S7 Edge do Androida 7.0 Nougat rusza w Polsce

Tomasz Popielarczyk
Aktualizacja Galaxy S7 i S7 Edge do Androida 7.0 Nougat rusza w Polsce
30

Posiadacze Samsungów Galaxy S7 oraz S7 Edge w Polsce powinni już zobaczyć powiadomienia o dostępnej aktualizacji do Androida 7.0 Nougat.

Kilka dni temu aktualizacja ruszyła w Europie. Teraz otrzymują ją polscy użytkownicy Samsungów Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge. Plik waży ok. 1,2 GB i jest udostępniany w formie aktualizacji OTA (Over-The-Air). Po zainstalowaniu zachowamy zatem wszystkie nasze pliki, ustawienia oraz aplikacje. Nowy build nosi oznaczenie G30FXXU1DPLT.

Najważniejszą nowością jest oczywiście zmiana wersji Androida. Rozczarowuje nieco fakt, że nie jest to najnowsze obecnie wydanie 7.1, ale wg nieoficjalnych doniesień, ma ono również zostać wkrótce udostępnione. Nie wiemy jednak jeszcze nic konkretnego na ten temat.

Zmiany są widoczne gołym okiem. Przebudowano ekran blokady, a także zastosowano zupełnie nowy pasek stanu z przełącznikami ustawień. Same powiadomienia są również w bardziej funkcjonalny sposób grupowane. Zmieniono też nieco boczne ekrany w modelu Galaxy S7 Edge. Pojawiło się ponadto wiele drobnych kosmetycznych poprawek na pulpicie, w szufladzie aplikacji, na ekranie ustawień itd. Nie zabrakło też typowych dla Androida 7.0 funkcji, które jednak Samsung wdrażał już wcześniej "po swojemu". Mowa tutaj m.in. o filtrze niebieskiego światła czy możliwości uruchamiania dwóch aplikacji na podzielonym ekranie.

Aktualizacja powinna lada moment zostać udostępniona na Waszych urządzeniach. Jeżeli jeszcze jej nie widzicie, musicie uzbroić się w cierpliwość. Zdecydowanie dłużej poczekają osoby, które zakupiły swoje Galaxy S7 i S7 Edge u operatorów komórkowych. Tutaj proces aktualizacji niestety jest przeciągnięty ze względu na dodatkowe etapy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu