Samsung

Samsung przegrywa z konkurencją. Koniec z produkcją ekranów LCD

Patryk Koncewicz
Samsung przegrywa z konkurencją. Koniec z produkcją ekranów LCD
7

Samsung już niebawem przestanie produkować panele LCD. Firma skupi się na rozwoju technologii kropki kwantowej

O tym, że Samsungowi średnio kręcą się interesy w zakresie wyświetlaczy LCD, donosiliśmy już w kwietniu 2020 roku. Już wtedy pojawiały się całkiem donośne głosy, że koreańska firma zrezygnuje niebawem z tego segmentu i skupi się na produkcji OLEDów. Z uwagi na fakt nagłego wzrostu cen paneli LCD podczas pandemii koronawirusa, decyzja została przesunięta w czasie. Jednak sytuacja na rynku znów przybrała barwy niekorzystne dla Samsunga. Dziś możemy poinformować, że pogłoski staną się faktem. I to już niebawem.

Ceny paneli LCD spadają. Samsung wyparty przez konkurencję

Samsung najzwyczajniej w świecie przegrał z konkurencją. Udział firmy w rynku spadł do zaledwie 2%, choć niegdyś znajdowała się w czołówce. Rolę lidera w kwestii tanich wyświetlaczy LCD przejęli producenci z Tajwanu (AU Optronics) i Chin (BOE Technology Group). Decyzję o zakończeniu produkcji podjęto sześć miesięcy wcześniej, niż zamierzano pierwotnie. Jednym z głównych czynników były straty spowodowane szybkim spadkiem cen wyświetlaczy ciekłokrystalicznych.

Źródło: Depositphotos

Oddział Samsung Display ma teraz skupić się na wyświetlaczach OLED i rozwoju technologii kropek kwantowych, czyli półprzewodnikowych nanokryształów, zapewniających między innymi lepsze kolory. I tam Koreańczycy nie będą mieli lekko, chociażby z uwagi na konkurencję w postaci rodzimego LG. Jak podaje Korean Times, większość pracowników z działu paneli LCB zostanie prawdopodobnie przeniesiona do pracy nad kropką kwantową.

Samsung ma zakończyć produkcję w przyszłym miesiącu.

Stock image form Depositphotos 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news