5

Samsung Galaxy Z Flip będzie ciekawszy niż wszystkie Galaxy S20

samsung galaxy z flip
Samsung Galaxy Z Flip jest potwierdzeniem tego, że składane smartfony zostały ciepło przyjęte przez rynek. Jak będzie wyglądał kolejny "składak" z Korei?

To będzie najważniejsza premiera pierwszej połowy 2020

Nowe flagowe Samsungi, tj. Galaxy Z Flip oraz trzy Galaxy S20, poznamy na dedykowanym wydarzeniu Samsung Unpacked już w najbliższy wtorek. Jeżeli chodzi o Galaxy S20 to w zasadzie nie czekają nas żadne niespodzianki, ponieważ wszystkie informacje zdążyły już trafić do sieci. Niewątpliwie zapowiadają się mocne propozycje z najwyższej półki, ale nie sposób tu zapomnieć również o innej nowości, czyli kolejnym składanym urządzeniu.

Sprawdź także: Oto składany telefon Motorola Razr.

Samsung Galaxy Z Flip będzie wyglądał nieco podobnie do Motoroli Razr. W tym przypadku będzie on właśnie składany jak stare telefony z klapką i takie rozwiązanie na pewno prezentuje się ładniej niż to z Galaxy Folda. Warto zresztą dodać, że w nowym modelu pojawi się dodatkowe cienkie szkło zamiast plastikowe zabezpieczenia ekranu, co powinno przełożyć się na znacznie wyższą wytrzymałość sprzętu.

 

samsung galaxy z flip

Sam ekran po rozłożeniu ma mieć przekątną aż 6,7 cala. Na pewno będzie wykonany w technologii Super AMOLED i najpewniej pochwali się rozdzielczością Full HD+ (2636 x 1080 pikseli), a jego proporcje będą wynosić aż 22:9. Będzie to zatem prawdziwy jamnik. Nieszczególnie widzę tu zastosowania dla tak podłużnego ekranu, choć z drugiej strony może nieźle sprawdzać się to do oglądania filmów w kinowym formacie 21:9. Szkoda tylko, że najpewniej wtedy będzie nieco widoczne zgięcie pośrodku wyświetlacza.

Przeczytaj również: Wszystko o Samsung Galaxy S20.

Za wydajność odpowiadać będzie ośmiordzeniowy układ Snapdragon 855 Plus z 8 GB RAM i ze 128 lub 256 GB pamięci wbudowanej. Nie będzie to zatem najnowsze połączenie, ale na pewno przełoży się na świetne osiągi w codziennym użytkowaniu. Całość będzie zarządzana przez Androida 10 z Samsung One UI 2.0. Według doniesień, cena Samsunga Galaxy Z Flip ma wynosić 1400 dolarów, a sprzedaż ma rozpocząć się w wybranych krajach już w Walentynki. Czuję, że będzie to hit sprzedaży, jak na swoją cenę.

Samsung Galaxy Z Flip – co warto o nim wiedzieć?

Moim zdaniem Samsung Galaxy Z Flip zapowiada się na świetną propozycję z powoli rozwijającego się segmentu. Widać, że producent dostrzegł tu ogromną szansę dla siebie i liczę na to, że będzie dalej rozwijał swoje Foldy. Myślę, że przy cenie na poziomie 5 – 6 tysięcy złotych sporo osób zdecyduje się na jego zakup. Ta kwota brzmi przerażająco, ale warto zauważyć, ile osób wydaje podobne pieniądze na flagowe Galaxy S lub Note czy iPhony.

Zobacz też: Pierwsze wrażenia z korzystania rozkładanego Samsunga Galaxy Fold.

samsung galaxy z flip

Jestem przede wszystkim ciekaw, jakie funkcje dodatkowe będą wynikać z tak podłużnego ekranu. Mam nadzieję, że jakiekolwiek praktyczne.

Co sądzicie o Samsungu Galaxy Z Flip?

źródło: Gizmodo