Felietony

Nowy zegarek od Samsunga przywróci klasyczne rozwiązanie

Krzysztof Rojek
Nowy zegarek od Samsunga przywróci klasyczne rozwiązanie
2

Nowy Galaxy Watch od Samsunga przywróci sterowanie za pomocą obracanego bezela. Czyżby to efekt feedbacku od klientów?

Jeżeli miałbym powiedzieć, jaka jest jedna stała cecha wszystkich technologicznych marek, to zdecydowanie byłaby nią zmiana i bardzo luźne podejście do ciągłości w linii produktowej. Tam, gdzie inni są w stanie zawrzeć w swoich produktach jakąś ciągłość w funkcjonalności i wyglądzie, w przypadku branży technologicznej często trudno doszukać się logiki w niektórych posunięciach. W iPhone'ach najpierw zrezygnowano z rantów zagiętych pod kątem 90 stopni na rzecz obłych krawędzi, by kilka lat temu je przywrócić, a w przypadku takich producentów jak Xiaomi czy Oppo każdy kolejny flagowiec to zupełnie inna historia pod kątem wyglądu i stylistyki.

Polecamy na Geekweek: Zeskanuj dłoń, kup alkohol. Jak? Za pomocą skanera Amazon One

Tak sprawa wygląda też w przypadku Galaxy Watch 6 Classic

Do sieci wyciekły już rendery tego, jak będzie wyglądał nowy smartzegarek od Samsunga. Oczywiście, w tym wypadku nie mówimy o jakiejś drastycznej zmianie, z resztą akurat zegarki Samsunga wyglądają do siebie dosyć podobnie. Natomiast jest jedna rzecz, która zmieniła się w przypadku ostatniej serii, a jest nią brak obracanej ramki wokół ekranu. Do tej pory służyła ona do wygodnego wybierania funkcji i nawigowania po menu. W przypadku Galaxy Watch 5 zostało to zmienione i Samsung przeszedł na sterowanie w pełni dotykowe, podobne jak w większości konkurencji.

Tymczasem z renderów, które można znaleźć w sieci wynika jasno, że takie rozwiązanie się nie utrzyma i firma wraca do tego co znane. Galaxy Watch 6 Classic ma z powrotem otrzymać obracany bezel, który był jednym z dotychczasowych wyróżników urządzeń od koreańskiej marki. To z pewnością spodoba się fanom, którzy narzekali na jego brak w ostatniej serii od Samsunga.

Sam korzystam ze smartzegarka bez takiej ruchomej ramki i muszę przyznać, że dla mnie używanie Galaxy Watch 5 nie stanowiło żadnego problemu. Jednak jak widać Samsung ma na ten temat swoje zdanie, być może poparte feedbackiem od klientów.

Wolicie zegarki sterowane obracanymi ramkami?

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu