Tablety

Samsung Galaxy Tab S7 bez tajemnic. Oto konkurent iPada Pro z 5G

Piotr Kurek
Samsung Galaxy Tab S7 bez tajemnic. Oto konkurent iPada Pro z 5G
22

Tablety Samsung Galaxy Tab S7 i Samsung Galaxy Tab S7+ już oficjalnie. Oto sprzęty które chcą konkurować z iPadem!

To, że Samsung pracuje nad nowymi modelami swoich tabletów Galaxy Tab, od dawna nie było żadną tajemnicą. Jeszcze kilkanaście dni temu informowaliśmy Was o nowych informacjach dotyczących zbliżającej się premiery Galaxy Tab S7, który ma być odpowiedzią na cieszące się sporą popularnością iPady Pro. Czy w tym roku Samsungowi uda się zdobyć nowych użytkowników?

Zobacz też: Samsung Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra — wszystko co musisz wiedzieć

Samsung Galaxy Tab S7 - specyfikacja techniczna

Podstawowy, 11-calowym model, Galaxy Tab S7 wyposażony zostanie w matrycę LTPS TFT LCD o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli, gęstości pikseli na poziomie 274 ppi i odświeżaniu 120 Hz. Dla wielu będzie to krok wstecz względem Tab S6, który wykorzystywał panel Super AMOLED o tej samej rozdzielczości. Ruch ten ma przełożyć się na niższą cenę, która ma zachęcić potencjalnych kupujących. Za lepszy wyświetlacz będzie trzeba dopłacić — kupując model Galaxy Tab S7. 12,4-calowy tablet wyposażony ma być w ekran Super AMOLED o rozdzielczości 2800 x 1752 pikseli, z zagęszczeniem pikseli na poziomie 287 ppi i odświeżaniem 120 Hz. Ekran, jego wielkość, i technologia produkcji to niejedyne, czym oba tablety będą się różnić — choć tych różnić nie ma zbyt wielu.

To przede wszystkim bateria, czytnik linii papilarnych, wymiary i waga urządzeń. W modelu Galaxy Tab S7 umieszczono baterię 8000 mAh, co ma przełożyć się na 15 godzin ciągłego odtwarzania wideo. W przypadku Galaxy Tab S7+ zdecydowano się na mocniejsze rozwiązanie. Baterię o pojemności 10090 mAh, która wystarczy na 16 godzin wygodnego oglądania materiałów wideo. Czytnik linii papilarnych w Galaxy Tab S7 umieszczony ma być na boku w jednym z przycisków, a w przypadku Galaxy Tab S7+ będzie wbudowany w ekran. Do tego wsparcie dla rysika S Pen (z nowymi gestami i obsługą ponad 4 tys. poziomów siły nacisku) i klawiatur — sprzedawanych osobno. A kiedy jesteśmy już przy klawiaturach — ta doczekała się nowego modelu, z poprawionymi klawiszami, z lepszym gładzikiem.

A jak z wielkością obu urządzeń? Galaxy Tab S7 to 253,8 x 165,4 x 6,34 mm przy wadze 495 g. Galaxy Tab s7+ waży 590 g, a jego wymiary to 285 mm x 185 mm x 5,7 mm. A co z innymi, równie ważnymi elementami? W obu modelach znajdziecie Snapdragona 865+ z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej z wykorzystaniem karty microSD (do 1 TB). Do tego podwójny aparat: 13 Mpix (główny, f/2.0) i 5 Mpix (ultra szeroki f/2.2). Z przodu pojedynczy aparat 8 Mpix (f/2.0). Oba tablety mają być sprzedawane w trzech wersjach kolorystycznych: Mystic Black, Mystic Bronze i Mystic Silver. Tablety doczekały się także lepszej synchronizacji z pozostałymi urządzeniami rodziny Samsung Galaxy. Ponadto na dzisiejszej konferencji wspomniano także o lepszej integracji z aplikacją Twój Telefon od Microsoftu, by wszystko działało lepiej nie tylko między sprzętami koreańskiego giganta, ale także komputerami z systemem Windows.

Samsung Galaxy Tab S7 i S7+ — cena

Dużo na temat nowych rywali iPadów Pro wiedzieliśmy już wcześniej, ale dotychczas cały czas tajemnicą była dla nas cena sprzętu. Pod tym względem Samsungowi udało się przebić Apple — i zaoferować tańsze urządzenia. Tablet Samsung Galaxy Tab S7 startuje od 3199 PLN (wersja WiFi), za wariant z LTE zapłacimy 3699 zł. Samsung Galaxy Tab S7+ to wydatek 4099 złotych za wersję WiFi, wariant z 5G wyceniony został na 4999 złotych.

* wpis zostanie zaktualizowany o polskie ceny, kiedy trafi do pierwszych sklepów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu