Samsung

Samsung Galaxy S8 - tak nowy smartfon robi zdjęcia w nocy

Paweł Winiarski
Samsung Galaxy S8 - tak nowy smartfon robi zdjęcia w nocy
27

Samsung Galaxy S8 (a dokładnie model Plus) jest już w naszych rękach. Jedną z najważniejszych funkcji nowym smartfonów jest aparat - zobaczcie, jak urządzenie Samsunga radzi sobie ze zdjęciami w nocy.

Smarfony Samsunga od dawna słynęły z naprawdę dobrych zdjęć nocnych. W związku z tym, że Samsung Galaxy S8 jest już w naszych rękach, postanowiliśmy sprawdzić, jak nowy smartfon robi zdjęcia w niesprzyjających, nocnych warunkach - w słabym oświetleniu, gdzie sprzęt niejednego producenta nie daje rady. Sprawdziliśmy tryb automatyczny, bo to właśnie nim najczęściej będziecie fotografować, a przynajmniej naszym zdaniem jest on wśród użytkowników smartfonów najpopularniejszy. Zanim jednak przejdziemy do samych zdjęć, przypomnę specyfikację obu aparatów:

Tylny aparat:

  • 12 Mpix Dual Pixel, f/1,7

Przedni aparat:

  • 8 Mpix, f/1,7, Smart Autofocus

Samsung Galaxy S8 - zdjęcia w nocy

Jak sami widzicie tylnemu aparatowi udało się dobrze dobrać poszczególne parametry, przez co zdjęcia wykonane w nocy prezentują się naprawdę dobrze. Okazuje się również, że mimo zastosowania tego samego, co w S7 aparatu, za lepszej jakości zdjęcia odpowiedzialne jest nowe oprogramowanie aparatu.

Nieskompresowane zdjęcia, zgrane bezpośrednio z telefonu znajdziecie pod tym linkiem.

Jeszcze przed oficjalną premierą nowego telefonu Samsunga, Tomek odwiedził Londyn, gdzie na zamkniętym pokazie przyjrzał się nowemu smartfonowi koreańskiego producenta - a efektem tego jest poniższy materiał wideo, do którego obejrzenia oczywiście serdecznie zapraszamy.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Galaxy S8samsung galaxy s8