Mobile

Poznaliśmy cenę nowej Motoroli Moto E

Konrad Kozłowski
Poznaliśmy cenę nowej Motoroli Moto E
33

O tym, że druga generacja Moto E pojawi się na rynku wiemy od pewnego czasu. Do kompletu informacji jakim była specyfikacja urządzenia, dziś możemy dodać kolejną, bardzo istotną. Jest nią cena, którą ujawnił sklep Best Buy. Obyło się raczej bez niespodzianek. Cena, która pojawiła się na stronie p...

O tym, że druga generacja Moto E pojawi się na rynku wiemy od pewnego czasu. Do kompletu informacji jakim była specyfikacja urządzenia, dziś możemy dodać kolejną, bardzo istotną. Jest nią cena, którą ujawnił sklep Best Buy. Obyło się raczej bez niespodzianek.

Cena, która pojawiła się na stronie produktu na Best Buy wyniosła 99 dolarów i 99 centów. Jest to naturalnie cena bez dodatkowych zobowiązań w formie umowy z operatorem. Trudno przewidzieć z jaką polską ceną Moto E pojawi się nad Wisłą, ale można chyba bezpiecznie założyć, że nie przekroczy ona 500 złotych. Bardzo możliwe, że Motorola będzie chciała wycenić ten model nawet na znacznie mniej, 399 złotych. Czy za taką kwotę bylibyście zainteresowali drugą generacją Moto E?

Nowy model, podobnie jak następca Moto G, róznić się będzie od poprzedniej generacji rozmiarem ekranu. Przekątna ma wzrosnąć z 4,3 cala do 4,5 przy ekranie qHD, a więc o rozdzielczości 960 na 540 pikseli. W środku znalazłoby się 8 gigabajtów pamięci, możliwej do rozszerzenia za pomocą kart microSD, 1GB pamięci RAM i obsługa sieci LTE. Najprawdopodobniej procesorem wyorzystanym w nowej Moto E będzie Qualcomm Snapdragon z rodziny 400. Do dyspozycji użytkownika będą dwie kamery, w tym tylna oferująca 5 megapikseli pozbawiona lampy LED.

Po tym, jak Microsoft przedstawił dwie (nie)zupełnie nowe, budżetowe Lumie, użytkwnicy będą mieli w czym wybierać. Przypomnijmy, że ceny detaliczne Lumiii 435 i 523 wynoszą kolejno 369 złotych i 449 złotych. Jeśli Motoroli udałoby się wprowadzić na rynek Moto E w podobnym przedziale cenowym, sytuacja Microsoftu stałaby się nieco bardziej skomplikowana i jestem bardzo ciekaw tego, które ze smartfonów będą cieszyły się większą popularnością.

Źródło: gsmarena. Foto: droidmen.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

MobileMotorolamoto e