Felietony

Samsung Galaxy S4 robiłby o wiele lepsze pierwsze wrażenie gdyby...

Grzegorz Marczak
Samsung Galaxy S4 robiłby o wiele lepsze pierwsze wrażenie gdyby...
82

Uwaga będę się czepiał nowego Samsung Galaxy S4 a w właściwie pewnego elementu całej rodziny. Chodzi o ekran główny, który w każdym nowym Galaxy wygląda tak samo i ma te same "ładne" ikony które dla mnie mocno negatywnie wpływają na pierwsze wrażenie. Wiem, że to jest drobiazg ale przypominam mi się...

Uwaga będę się czepiał nowego Samsung Galaxy S4 a w właściwie pewnego elementu całej rodziny. Chodzi o ekran główny, który w każdym nowym Galaxy wygląda tak samo i ma te same "ładne" ikony które dla mnie mocno negatywnie wpływają na pierwsze wrażenie. Wiem, że to jest drobiazg ale przypominam mi się przy każdej premierze nowego Galaxy.

Nie rozumiem po prostu czy nikogo nie rażą w dzisiejszych czasach te małpokształtne figury pozbawione jakiejkolwiek finezji? Patrząc na nie mam wrażenie, że narzucony design jest smutny, bez polotu i taki bardzo korporacyjny jakby ktoś bał się wyskoczyć ponad to co kiedyś zostało uznane za "ładne i modne". Można oczywiście powiedzieć, że Marczak jest fanbojem i się czepia ale moim zdaniem to właśnie mobile spowodował, że w dzisiejszych czasach w technologiach zwraca się tak dużą uwagę na wygląd. Oprócz tego, że urządzenie jest wydajne i sprawne liczy się też jego pierwsze wrażenie, estetyka itp.

Android w przeciwieństwie do iOS daje bardzo dużo możliwości personalizacji ekranu głównego. O co więc chodzi? Identyfikacja, nie zmienia się tego do czego przyzwyczaili się użytkownicy? Jakbym mógł to pierwsze co w moim iPhonie to zmieniłbym standardowe ikony aby od czasu do czasu odświeżyć wygląd głównego ekranu.

Wiem wiem czepiam się ale jak przy każdej premierze widzę ten sam setup praktycznie w tej samej kolorystyce to mam wrażenie, że nic się od lat nie zmieniło. Jeśli do tego kształt na przykład S4 jest bardo zbliżony do S3 to to wrażenie jest jeszcze bardziej potęgowane. Oczywiście nie oceniam urządzenia po wyglądzie i ikonach, doceniam też bebechy które z roku na rok są bardziej imponujące. Tylko to pierwsze wrażenie można by po prostu poprawić.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu