Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Mobile

Moc flagowego Samsunga ujawniona? Przepaść do Apple coraz większa

KR
Krzysztof Rojek
103

Najnowszy Samsung Galaxy S22 został znaleziony na Geekbenchu. Jest progres względem S21, ale i duża strata do iPhone'a 13.

Jak co roku przed premierą flagowych urządzeń nakręca się swego rodzaju walka pomiędzy czołowymi firmami z danego segmentu. Jeżeli mówimy o średniakach za około 1000 zł, to tutaj firmy walczą przede wszystkim na to, kto zaoferuje jeszcze więcej za jeszcze mniej. W przypadku flagowców sytuacja wygląda jednak zgoła inaczej. Koszty nie są istotne, liczy się to, kto zaoferuje najwięcej i najlepiej. Kto będzie miał najlepszy aparat, najszybsze ładowanie, najlepszy ekran i przede wszystkim - najmocniejszy procesor, który od lat jest wyznacznikiem tego, który telefon jest mocniejszy. Od lat telefony z Androidem gonią w tej kwestii Apple, choć raczej ze średnim skutkiem, ponieważ firma z Cupertino z każdym rokiem powiększa swoją przewagę. Jak będzie w tym roku.

Samsung Galaxy S22 znaleziony w Geekbenchu? Jest lepiej, ale przełomu nie ma

Wielu producentów przed premierą testuje swoje smartfony w najpopularniejszych benchmarkach, by sprawdzić ich wydajność. Nie inaczej jest z Samsungiem. Dzięki temu specyfikacja wycieka do sieci przed premierą. Niestety, jedyne czego tam brakuje to nazwa samego smartfona, ponieważ dostajemy tam tylko nazwę kodową. SM-S906U ma jednak wszystkie predyspozycje by być którymś z wariantów Galaxy S22 - na pokładzie był już Android 12, urządzenie miało 8 GB pamięci RAM i przede wszystkim - osiągnęło w Geekbenchu wynik 1163 (Single-Core) i 2728 (Multi-Core). To więcej o około 100 pkt niż osiągał S21 Ultra na Exynosie (1037 i 2962). Różnica więc jest, ale raczej z gatunku takich, których w codziennym użytkowaniu się nie zauważa.

 

Nieco gorzej wygląda to jednak w kwestii "gonienia Apple" i ich autorskich chipów Bionic. Najnowszy iPhone 13 osiąga bowiem w tym samym benchmarku wynik 1738 dla jednego i 4766 dla wielu rdzeni, a więc - blisko półtora razy więcej niż teoretycznie najmocniejszy, niewydany jeszcze smartfon z Androidem. Owszem, Samsung dzięki współpracy z AMD może mieć całkiem ciekawe wyniki w grach, czego Geekbench nie pokazuje. Nie wiadomo też, czy wspomniany benchmark dotyczył smartfonu ze Snapdragonem czy Exynosem. Niemniej - oba warianty trafiają do naprawdę sporej grupy osób i kosztują olbrzymie pieniądze. I z tego powodu fakt, że kosztująca tyle samo alternatywa od Apple jest 1,5 razy wydajniejsza jest trudny do zrozumienia, zwłaszcza że w praktycznie wszystkich innych kwestiach - aparatu, ekranu czy ładowania - Samsung albo przebija, albo równa się z Apple.

Czekacie na Galaxy S22?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: