5

Samsung Galaxy S20 FE był sukcesem – czy S21 FE będzie równie udany?

samsung
We wrześniu 2020 roku Samsung zaprezentował Galaxy S20 FE. Następca udanego smartfona może być do niego bardzo podobny.

Samsung w zeszłym roku przeżywał mały kryzys i zebrał sporo negatywnych opinii o swoich flagowcach, głównie ze względu na połączenie wysokich cen z niezbyt dobrze przyjętym Exynosem 990. Jednak firmie udało się zakończyć rok pozytywnym akcentem w postaci modelu S20 FE. Nie tylko oferował on dobrą wydajność, ekran, aparaty i ładowanie, ale też – miał to wszystko w bardzo rozsądnej cenie, znajdując się na czwartym miejscu na liście najtańszych flagowców 2020 r., co, patrząc na politykę cenową firmy, wcale nie jest takie oczywiste. Dużo mówi się o tym, że Samsung będzie chciał pójść za ciosem i następca – Galaxy S21 Fan Edition – również będzie smartfonem, na którego warto poczekać. Czy to prawda?

Samsung Galaxy S21 FE – wygląd

Informacje o tym, jak może wyglądać kolejny Samsung z rodziny Galaxy dostarczyli specjaliści z niezawodnego LetsGoDigital. Ich artysta, Giuseppe Spinelli, stworzył rendery w oparciu o to, jak wyglądały modele S20, S21 i jak różnił się od nich model S20 FE. Mamy tu więc pastelowe kolory, które widać było w S20 FE i S21 oraz charakterystyczny układ trzech obiektywów na wyspie, która bardziej przypomina tą z S20 niż S21. Z przodu natomiast mamy wycięcie na kamerkę na środku, czyli coś, co jest cechą wspólną ostatnich flagowców Samsunga.

samsung

Jak widać, na renderach – wyspa na aparaty może mieć kolor obudowy (tak jak w S21 Ultra), a gniazdo kart SIM (prawdopodobnie bez microSD) zostało przeniesione na spód urządzenia, tak jak i w przypadku całej serii Galaxy S21.

Samsung Galaxy S21 FE – specyfikacja techniczna

Tego, co możemy być pewni w przypadku Galaxy S21 FE to flagowy procesor. Poprzednie modele był w Polsce sprzedawane z Exynosem 990 bądź Snapdragonem 865. W tym roku dosyć możliwy jest scenariusz, w którym pojawi się tylko wersja z Exynosem 2100, który posiada wbudowany modem 5G (S20 FE był w dwóch wersjach i w przypadku Exynosa – bez 5G). Jako, że rozmiary ekranów pomiędzy serią S20 a S21 nie uległy zmianie, w S21 FE też oczekujemy ekranu 6,5 cala o rozdzielczości FullHD i 120 Hz odświeżaniu. Z racji tego, że pomiędzy Galaxy S20 i S21 nie było zmian w aparatach, także tutaj konfiguracja  12/8/12 Mpix może nie ulec zmianie. Jeżeli informacje o niewielkich zmianach w stosunku do poprzedniego modelu (tak naprawę skupiających się na włożeniu mocniejszego procesora) jest szansa, że nowy model będzie nieco tańszy na start.

samsung