Samsung

Samsung Galaxy S20 FE był sukcesem - czy S21 FE będzie równie udany?

Krzysztof Rojek
Samsung Galaxy S20 FE był sukcesem - czy S21 FE będzie równie udany?
2

We wrześniu 2020 roku Samsung zaprezentował Galaxy S20 FE. Następca udanego smartfona może być do niego bardzo podobny.

Samsung w zeszłym roku przeżywał mały kryzys i zebrał sporo negatywnych opinii o swoich flagowcach, głównie ze względu na połączenie wysokich cen z niezbyt dobrze przyjętym Exynosem 990. Jednak firmie udało się zakończyć rok pozytywnym akcentem w postaci modelu S20 FE. Nie tylko oferował on dobrą wydajność, ekran, aparaty i ładowanie, ale też - miał to wszystko w bardzo rozsądnej cenie, znajdując się na czwartym miejscu na liście najtańszych flagowców 2020 r., co, patrząc na politykę cenową firmy, wcale nie jest takie oczywiste. Dużo mówi się o tym, że Samsung będzie chciał pójść za ciosem i następca - Galaxy S21 Fan Edition - również będzie smartfonem, na którego warto poczekać. Czy to prawda?

Samsung Galaxy S21 FE - wygląd

Informacje o tym, jak może wyglądać kolejny Samsung z rodziny Galaxy dostarczyli specjaliści z niezawodnego LetsGoDigital. Ich artysta, Giuseppe Spinelli, stworzył rendery w oparciu o to, jak wyglądały modele S20, S21 i jak różnił się od nich model S20 FE. Mamy tu więc pastelowe kolory, które widać było w S20 FE i S21 oraz charakterystyczny układ trzech obiektywów na wyspie, która bardziej przypomina tą z S20 niż S21. Z przodu natomiast mamy wycięcie na kamerkę na środku, czyli coś, co jest cechą wspólną ostatnich flagowców Samsunga.

Jak widać, na renderach - wyspa na aparaty może mieć kolor obudowy (tak jak w S21 Ultra), a gniazdo kart SIM (prawdopodobnie bez microSD) zostało przeniesione na spód urządzenia, tak jak i w przypadku całej serii Galaxy S21.

Samsung Galaxy S21 FE - specyfikacja techniczna

Tego, co możemy być pewni w przypadku Galaxy S21 FE to flagowy procesor. Poprzednie modele był w Polsce sprzedawane z Exynosem 990 bądź Snapdragonem 865. W tym roku dosyć możliwy jest scenariusz, w którym pojawi się tylko wersja z Exynosem 2100, który posiada wbudowany modem 5G (S20 FE był w dwóch wersjach i w przypadku Exynosa - bez 5G). Jako, że rozmiary ekranów pomiędzy serią S20 a S21 nie uległy zmianie, w S21 FE też oczekujemy ekranu 6,5 cala o rozdzielczości FullHD i 120 Hz odświeżaniu. Z racji tego, że pomiędzy Galaxy S20 i S21 nie było zmian w aparatach, także tutaj konfiguracja  12/8/12 Mpix może nie ulec zmianie. Jeżeli informacje o niewielkich zmianach w stosunku do poprzedniego modelu (tak naprawę skupiających się na włożeniu mocniejszego procesora) jest szansa, że nowy model będzie nieco tańszy na start.

Podoba wam się nowy Galaxy S21 Fan Edition?

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu