Felietony

Samsung Galaxy Note 9 zostanie pokazany 9 sierpnia! To oficjalna data premiery!

Marek Adamowicz
6

Po premierze nowego Samsunga Galaxy S9 i S9+ na początku 2018 roku, w drugiej połowie pokazany zostanie nowy Galaxy Note 9! Samsung właśnie potwierdził oficjalną datę premiery.

W trakcie konferencji UNPACKED w Nowym Jorku, Samsung zaprezentuje najnowszą odsłonę swojego flagowego smartfona Galaxy Note. Oznaczony numerem 9 Galaxy Note ma być raczej ewolucją stylistyczną względem poprzednika, lecz szykuje się wiele zmian pod kątem technicznym. Oficjalne szczegóły poznamy 9 sierpnia. Co wiemy już teraz?

Przede wszystkim w wyglądzie aparatu niewiele się zmieni. Podobnie jak w przypadku Galaxy S8 i Galaxy S9, między Note 8, a Note 9 zmiany będą raczej kosmetyczne. Nowy flagowiec Samsunga ma być ostatnim telefonem, w którym zainstalowany będzie skaner tęczówki oka, gdyż jak wykazały preferencje klientów, ta opcja cieszyła się niewielkim zainteresowaniem. W sprzedaży pojawi się pięć wariantów kolorystycznych: czarny, szary, niebieski, brązowy i fiołkowy.

Największą zmianą techniczną w nowym Samsungu Galaxy Note 9 ma być pojemniejsza bateria. W nowym telefonie pojemność akumulatora wzrośnie do 4000 mAh, co pozwoli na zblżenie do czołówki w tej kategorii. Sercem Samsunga Galaxy Note 9 ma być układ pracujący w Galaxy S9 i S9 Plus. Mowa tutaj o Exynos 9810 z ośmioma rdzeniami: czterema autorskimi 2,9 GHz i czterema ARM Cortex A55 1,9 GHz; i grafiką ARM Mali G72MP18 (lub Snapdragon 845 na USA i niektórych państwach Azji).

Ekran Super AMOLED nadal funkcjonować ma w proporcjach 18,5:9 oraz w rozdzielczości QuadHD+ (2960x1440 pikseli), ale będzie większy niż u poprzednika. Samsung zdecydował się na powiększenie wyświetlacza do 6,4 cala. Na pokładzie znajdziemy też podwójny aparat fotograficzny z Galaxy S9 plus: 12 Mpix z f/1.5-2.4 i 12 Mpix z f/2.4 oraz przednią kamperkę z 8-megapikselową matrycą.

W Internecie pojawił się już pierwszy oficjalny zwiastun premiery nowego Samsunga Galaxy Note 9, który możecie obejrzeć poniżej.

* Grafiki pochodzą z cgtrader i bazują na wcześniejszych przeciekach, plikach CAD oraz zdjęciach.

źródło: BGRIce Universe

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu