Felietony

Nowy, wzruszający serial z Jimem Carrey'em obejrzymy w Polsce!

Konrad Kozłowski
Nowy, wzruszający serial z Jimem Carrey'em obejrzymy w Polsce!
8

Gdy pojawiły się pierwsze informacje o tym, że Jim Carrey zagra w serialu, byłem przekonany, że będzie to coś wyjątkowego. Aktor nie zdecydowałby się na rolę, która w jakiś sposób do niego nie przemówiła. Później poznaliśmy tytuł i zarys fabuły "Kidding", a teraz mamy zwiastun i datę polskiej premiery. Co może być lepszego?

Już sam tytuł sporo sugeruje. "Kidding", czyli "żartuję" będzie ukazywać losy prezentera telewizyjnego prowadzącego programy dla najmłodszych. Jeff występuje jako Pan Pickles, którego znają wszystkie dzieci - jest dla nich wzorem dobroci i mądrości życiowej, ale pamiętają go także dorośli, którzy wychowywali się oglądając jego programy. To jednak życie rodzinne Jeffa zaczyna się komplikować i jak się okazuje odpowiedzi na jego problemy nie znajdzie w bajkach i przypowieściach. Dalej wcale nie jest lepiej:

Z czasem Jeff zaczyna buntować się przeciw regułom ustalonym przez producenta wykonawczego, Seba (Frank Langella), w prowadzonym przez niego programie. Ten obawia się, że stan psychiczny telewizyjnej gwiazdy nieodwracalnie może zniszczyć markę, jaką razem stworzyli, w związku z czym dyskretnie zaczyna przygotowywać się do wymiany prowadzącego. W tym samym czasie Deidre (Catherine Keener), która kieruje działem lalkarskim, boryka się z własnymi prywatnymi i zawodowymi problemami.

Jim Carrey spotkał się na planie z reżyserem Michelem Gondrym, który w swoim dorobku ma Oscara. W serialu występują, poza Carrey'em, Frank Langella, Catherine Keener, Judy Greer, Cole Allen, Justin Kirk i Ginger Gonzaga.

Pomysłodawcą i producentem wykonawczym serialu jest Dave Holstein (serial Trawka, Dorastająca nadzieja), który napisał scenariusz pilotażowego odcinka i pełni obowiązki showrunnera. Pozostałymi producentami serialu są: Michel Gondry – jednocześnie reżyser kilku odcinków serialu, włącznie z pierwszym, Jim Carrey, Michael Aguilar (Umrzeć ze śmiechu), Roberto Benabib (serial Trawka), Raffi Adlan (The Green Hornet), nominowany do nagrody Emmy Jason Bateman (Bogaci bankruci) i Jim Garavente (Szkoła życia). Produkcja powstaje na zlecenie stacji Showtime.

Premiera pierwszego odcinka w Polsce na HBO Go już 10 września, czyli zaledwie 1 dzień po emisji w USA na kanale Showtime. 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu