4

Samsung Galaxy Note 10 Lite na pierwszych zdjęciach, premiera niebawem

grafenowa bateria
Wygląda na to, że Samsung Galaxy Note 10 Lite może zadebiutować już lada chwila. Pomimo tego, że sama nazwa modelu sugeruje powiązania z tegorocznymi flagowcami, to zdjęcia pokazują, że smartfon powstał już wedle nowej koncepcji designu, która będzie pewnie kontynuowana w przyszłorocznych modelach.

Galaxy Note 10 Lite SM-N770F na pierwszych zdjęciach

Niemiecki serwis WinFuture twierdzi, że dotarł do pierwszych oficjalnych zdjęć Samsunga Galaxy Note 10 Lite. To pierwszy tego typu model w ofercie koreańskiego producenta, który ma zapoczątkować nową erę designu, którą podążać będą prawdopodobnie smartfony z serii Galaxy S11 oraz Galaxy Note 11. Najbardziej rzucająca się w oczy zmiana to duża wyspa aparatów na tylnej ściance, która będzie prawdopodobnie obecne na wielu smartfonach w przyszłym roku. Trudno tutaj odmówić inspiracji iPhonem 11 ;-).

W wersji Lite, która powinna być wyraźnie tańsza od obecnie dostępnych modeli Galaxy Note 10/10+ mamy prosty ekran (Super AMOLED o rozdzielczości FullHD+), przez co wydaje się, że ramki wokół niego są nieco grubsze. Domyślam się jednak, że dla wielu osób będzie to zaleta. Podobny zabieg wykonał OnePlus w modelu 7T w porównaniu do 7T Pro czy nawet sam Samsung w Galaxy S10e. Nie zabraknie też rysika, który ma komunikować się z telefonem przy pomocy technologii Bluetooth w wersji 5.1.

Tak jak w obecnych modelach, przednia kamera umieszczona została na środku (tzw. punch hole), a z tyłu na pokaźnej wyspie znajdziemy 3 obiektywy. Ten główny powinien oferować rozdzielczość 48 MPix, a dwa kolejne to prawdopodobnie szeroki kąt oraz zoom/macro. Obecna jest też doświetlająca dioda LED oraz co nieco zaskakujące, port mini-jack na przewodowe słuchawki. Niewiele wiadomo natomiast na temat reszty specyfikacji. Bardzo prawdopodobne jest, że w środku znajdzie się układ Qualcomm Snapdragon 855, 6 GB pamięci RAM i minimum 128 GB pamięci na dane.

Telefon powinien trafić do sprzedaży w najbliższym czasie w cenie około 650 euro, co w Polsce powinno przełożyć się na kwotę w okolicach 2800 PLN. W takiej cenie będzie to bardzo ciekawa propozycja.