Samsung

Najtańszy Samsung Galaxy A01 będzie produkowany przez chińską firmę

KP
Kamil Pieczonka
3

Samsung szykuje najtańszą wersję smartfona z rodziny Galaxy A. Urządzenie będzie tak tanie, że gigantowi nie opłaca się go produkować we własnych fabrykach, Galaxy A01 powstanie w Chinach w fabrykach Huaqin Telecom.

Samsung Galaxy A01 z ekranem Infinity-V

Galaxy A01 przypomina nieco smartfony z serii Android One, które w założeniu mają być przystępnymi cenowo modelami dla krajów rozwijających się. Produkt firmowany logo Samsunga również w pierwszej kolejności powinien pojawić się w Indiach, a później być może również na innych rynkach. Ma już na starcie zostać wyposażony w system Android 10, ośmiordzeniowy procesor (4 rdzenie taktowane zegarem 1,95 GHz i cztery wolniejsze pracujące z zegarem 1,45 GHz), a do tego aż 6 lub w opcji 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci na dane. To dosyć nieoczekiwane, bo według plotek sprzed miesiąca, RAMu miało być zaledwie 2 GB, a pamięci na dane tylko 16 GB.

Opcjonalnie pamięć będzie można rozszerzyć o kolejne 512 GB dzięki karcie microSD. Z tyłu znajdziemy dwa obiektywy, jeden o rozdzielczości 13 Mpix z obiektywem o świetle f/2.2, a drugi to czujnik głębi o rozdzielczości 2 Mpix. Z przodu znalazła się natomiast kamera o rozdzielczości 5 Mpix z obiektywem o jasności f/2.0. Całości dopełnia ekran LCD Infinity-V o przekątnej 5,7 cala oraz rozdzielczości 720 x 1520 pikseli i bateria o pojemności 3000 mAh. Wymiary Samsunga Galaxy A01 to 146.3 x 70.86 x 8.34 mm.

Według zapowiedzi smartfon ma kosztować 6999 indyjskich rupii, co jest równowartością mniej więcej 100 USD. Biorąc pod uwagę zapowiadaną specyfikację wydaje się to bardzo atrakcyjną ofertą, ale na dzień dzisiejszy nie wiemy czy Galaxy A01 trafi kiedykolwiek na polski rynek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu