Samsung

Samsung Galaxy S11 z dużo większą baterią niż S10. Duuuużo większą

PW
Paweł Winiarski
7

Wygląda na to, że nie tylko Samsung Galaxy S11+ doczeka się baterii pokaźnych rozmiarów. Musimy poczekać na oficjalne doniesienia, ale zebrane informacje mówią o tym, że mniejszy model Galaxy S11 otrzyma ogniwo dużo większe niż to z Galaxy S10.

Bateria w Samsung Galaxy S11 o 1100 mAh więcej niż u poprzednika

Jak donosi serwis Phonearena (bazując na dość rozmytym zdjęciu rzekomej baterii S11 znalezionym w koreańskiej bazie certyfikacji), Samsung Galaxy S11 ma otrzymać baterię większą aż o 1100 mAh. Dla przypomnienia - Galaxy S10 dysponował ogniwem o pojemności 3400 mAh i umówmy się, szału nie było. Widać, że firma postanowiła pójść w większe baterie, Galaxy Note 10 Lite ma otrzymać ogniwo o tej samej pojemności, czyli 4500 mAh.

Zobacz też: Ogromna bateria w Samsung Galaxy S11+

Po co tak duża bateria w Galaxy S11?

Na dobrą sprawę z tego samego powodu, co 5000 mAh w Galaxy S11+. Duży ekran z odświeżaniem 120Hz to nie przelewki i raczej trudno byłoby oczekiwać by bateria o pojemności 3400 mAh z S10 była w stanie poradzić sobie z tymi zmianami w serii (o ile oczywiście się potwierdzą). Nie cieszyłbym się jednak na myśl o tym, że dzięki większej baterii smartfon będzie osiągał dłuższe niż S10 czasy pracy na jednym ładowaniu. Myślę, że Samsung będzie się raczej starał równać S11 do S10 , a to właśnie ze względu na nowości typu ekran z wyższym odświeżaniem. Trzeba też pamiętać, że to nie tylko pojemność ogniwa ma wpływ na czas pracy na ekranie i ogólną żywotność dzienną smartfona. Optymalizacja systemu, odpowiednie dysponowanie energią - mam nadzieję, że tu też zostaną poczynione odpowiednie prace. No i żywotność ogniwa, z tym Samsung często miał pewne problemy (choćby przy S7Edge i S6).

Zobacz też: Wszystko, co musisz wiedzieć o Samsung Galaxy S11

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu