Samsung

Samsung chce przejąć Tidal. W kolejce również Google i Spotify [prasówka]

Tomasz Popielarczyk
Samsung chce przejąć Tidal. W kolejce również Google i Spotify [prasówka]
18

Koreański gigant chce rozszerzyć swój ekosystem usług o streaming muzyki. W tym celu miałby odkupić platformę Tidal od Jaya-Z.

Tidal na oku Samsunga

Jak informuje NYT rozmowy z w sprawie przejęcia już się rozpoczęły. Samsung jest poważnie zainteresowany rozszerzeniem swojego portfolio o usługę streamingu muzyki. Nie jest on jednak jedynym kandydatem do przejęcia. W kolejce ustawiają się też Google i Spotify. Obie firmy już działają w tym segmencie. Przejęcie Tidala przez którąś z nich oznaczałoby zdecydowane pozostawienie konkurentów w tyle. Sam Tidal jest wyceniany na 100 mln dolarów. Dla porównania w marcu 2015 roku Jay-Z, przejmując interes, zapłacił za niego 55 mln dol.

Raspberry Pi 3 oficjalnie

Potwierdzają się przecieki, o których pisałem wczoraj. Raspberry Pi 3 zostało zaprezentowane oficjalnie. Nowa malinka jest napędzana przez 64-bitowy SoC z czterema rdzeniami Cortex-A53 o taktowaniu 1,2 GHz. Przyśpieszono też GPU, który pracuje teraz z częstotliwością 400 MHz. Oznacza to, że będzie o 50 proc. szybsza od poprzedniego modelu. Ponadto wyposażono ją w natywną obsługę sieci WiFi w standardzie 802.11 n oraz Bluetooth 4.0. Pod pozostałymi względami Raspberry Pi 3 nie różni się od poprzednika. Cena także pozostała bez zmian i wynosi 35 dol.

Nowa reklama Androida

Google lubi zaskakiwać nietuzinkowymi spotami reklamowymi. W nowym bohaterami są kamień, papier i nożyczki. Wideo nawiązuje do różnic w świecie Androidów (producentów, sprzętu), które mimo wszystko są ze sobą kompatybilne i zgodne. Ilustruje to przyjaźń trzech odwiecznych przeciwników, czyli tytułowych papieru, kamienia i nożyczek. Całość zwieńcza dobrze znane hasło: Be together. Not the same.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu