Samsung

Samsung dostarczy 256 GB szybkiej pamięci wewnętrznej w smartfonie

Paweł Winiarski
Samsung dostarczy 256 GB szybkiej pamięci wewnętrznej w smartfonie
6

Z jednej strony smucą modele telefonów, w których nie znalazł się czytnik kart pamięci, z drugiej cieszy, że producenci planują coraz większe pamięci wewnętrzne w swoich sprzętach. 256 GB od Samsunga brzmi świetnie. Koreański producent przygotował chipy o pojemności 256 GB, czyli dwa razy tyle, ile oferował w ubiegłym roku używając UFS 2.0 (Universal Flash Storage). Pamięci będą mieć prędkość odczytu blisko dwa razy większą niż klasyczne, bazujące na SATA pamięci SSD z 850 MB/s, choć wolniejsze przy zapisie - 250 MB/s. Po co? By magazynować chociażby filmy w 4K i odczytywać je szybciej niż przy standardzie USB 3.0. Słusznie myślicie również o wirtualnej rzeczywistości - filmy w 360 stopniach swoje ważą, a przecież firma stawia na VR, co było doskonale widać na tegorocznych targach Mobile World Congress. grafika źródło

Koreański producent przygotował chipy o pojemności 256 GB, czyli dwa razy tyle, ile oferował w ubiegłym roku używając UFS 2.0 (Universal Flash Storage). Pamięci będą mieć prędkość odczytu blisko dwa razy większą niż klasyczne, bazujące na SATA pamięci SSD z 850 MB/s, choć wolniejsze przy zapisie - 250 MB/s.

Po co? By magazynować chociażby filmy w 4K i odczytywać je szybciej niż przy standardzie USB 3.0. Słusznie myślicie również o wirtualnej rzeczywistości - filmy w 360 stopniach swoje ważą, a przecież firma stawia na VR, co było doskonale widać na tegorocznych targach Mobile World Congress.

grafika

źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu