Samsung

Ulepszone Bixby za kilka miesięcy, ale jeszcze wcześniej poznamy rywala Google Home

Albert Lewandowski
Ulepszone Bixby za kilka miesięcy, ale jeszcze wcześniej poznamy rywala Google Home
4

Bixby to autorski asystent głosowy Samsunga, który ma dzielnie walczyć z Google Assistant oraz Siri. Trudno jeszcze stwierdzić, czy to rozwiązanie okazało się sukcesem, ale Koreańczycy nie zamierzają rezygnować i wkrótce planują ważną konferencję związaną ze swoim SI.

Kto stworzy najlepszego asystenta?

Moda na posiadanie własnego asystenta głosowego trwa w najlepsze od kilku lat. Ten trend dotyczy oczywiście Apple i Samsunga, które rywalizują ze sobą na absolutnie każdej płaszczyźnie. Nie inaczej mogło to wyglądać w tym temacie. Niestety, technologia Koreańczyków okazała się być słabsza od Siri, a prawdziwym przełomem stało się wprowadzenie w zeszłym roku Bixby.

Nowa aplikacja radzi sobie znacznie lepiej. Można powiedzieć, że w końcu Galaxy zyskały porządną sztuczną inteligencję i można sobie poradzić z brakiem Google Assistant. Szczerze pisząc, ten system sztucznej inteligencji spokojnie rywalizuje już z Siri czy Alexą od Amazon.

Druga odsłona

Informacje na temat Bixby 2.0 pojawiają się od zeszłego roku. Teraz wiadomości z nim związane zostały potwierdzone przez dyrektora działu mobilnego Samsunga, D. J. Koh, który wspomniał również, że zostanie oficjalnie zaprezentowano wraz z Samsungiem Galaxy Note 9. Przede wszystkim poprawione będzie rozpoznawanie komend oraz również samo odpowiadanie na nie. Wszystko ma stać się bardziej naturalnym.

Asystent głosowy pojawi się nie tylko w telefonach, ale również lodówkach, telewizorach czy innych sprzętach z Internetu Rzeczy. Wydawać się to może mało interesujące. Trzeba jednak pamiętać, jak duże możliwości to doda do AGD czy RTV, chociaż wciąż wiele zależy od działania danej sztucznej inteligencji w praktyce. Z tym bywa różnie. Jednocześnie często nie wspierają niektórych języków ojczystych, co utrudnia przyjęcie przez rynek.

Rywal Apple HomePod

Skoro Apple ma swój inteligentny głośnik, podobnie Google i Amazon, to Samsung nie może być gorszy. Ich produkt zostanie oficjalnie zaprezentowany jeszcze w pierwszej połowie 2018 roku – niestety, nie wiadomo nic dokładnie na temat jego funkcji czy konstrukcji. Na pewno będzie miał Bixby. Wejście na rynek po wszystkich daje spore pole do popisu – Samsung może naprawić wszystkie błędy, popełnione przez rywali. Rozsądna strategia.

źródło: The Wall Street Journal

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu