Samsung

Samsung sięgnie po portfele najbogatszych i... najbardziej wymagających klientów

AL
Albert Lewandowski
3

Druga połowa 2019 roku dopiero się rozpoczyna, ale już teraz zapowiada się naprawdę interesująco na rynku urządzeń mobilnych. Co dokładnie planuje wprowadzić Samsung?

Nowości na resztę 2019 roku

Nie da się ukryć, że 2018 był dla Samsunga swojego rodzaju kubłem zimnej wody. Utrzymująca się na podobnym poziomie sprzedaż, utrata pozycji na rynkach rozwijających się i coraz słabsza opinia wśród inwestorów. Niewątpliwie nie wyglądała to dla nich najlepiej. Na szczęście w tym roku Koreańczycy wzięli się poważnie za pracę. Dzięki temu szykują się przed nami naprawdę ciekawe premiery od nich. Naturalnie chodzi tu nie tylko o flagowca w postaci Galaxy Note 10 i 10 Pro, ale również pozostałe produkty.

Szczególnie interesująco zapowiada się nowy Samsung Galaxy Tab S5, wspierający docka Dex, który ma oferować naprawdę wysokiej jakości zdjęcia. Trzeba przyznać, że jeszcze o tabletach fotograficznych było niewiele, ale to nie problem, aby Koreańczycy stworzyli taki segment. Tym bardziej, że sporo turystów używa takich urządzeń do fotografii.

To jednak nie wszystko. Do tego dochodzą kolejne tablety, które powoli zyskują na popularności, choć głównie w bardziej bogatych odmianach, pozwalających zastąpić im laptopy. W tym roku Samsung pokaże jeszcze wzmocnionego Galaxy Tab Active 3 czy Tab S5e. Oprócz nich w sklepach ma pojawić się jeszcze Samsung Galaxy Tab 8 S-Pen z odmłodzonymi podzespołami oraz Tab A 10.1 i nowa propozycja  z 8-calowym ekranem. Najpewniej ta nowość będzie typowym budżetowcem za około 400 - 500 złotych.

Warto dodać, że oprócz tego poznamy flagową hybrydę Samsung Galaxy Book 3. Najpewniej dostanie ekran Super AMOLED o przekątnej powyżej 12 cali i będzie napędzana przez układ Snapdragon 855. Niby odpowiedź na iPady Pro, ale wątpię, aby obecnie Android z Samsung One UI był w stanie dorównać praktycznością iPadOS.

Samsung Galaxy Note 10 dla biznesu

Jednocześnie Samsung przygotowuje się na najważniejszy moment drugiej połowy roku. Tym niewątpliwie jest czas debiutu kolejnych smartfonów z najwyższej półki, o których coraz więcej firma mówi. Naturalnie ciągle przewija się stwierdzenie najlepszy. Tym razem szczególny nacisk kładziony jest jednak na biznesowe cechy Samsunga Galaxy Note 10, mającego za zadanie konkurować z ogromną liczbę innych flagowców. Na swoją obronę będzie miał usprawniony rysik S-Pen oraz oprogramowanie zoptymalizowane pod kątem biznesowych użytkowników, choć tu w zasadzie można głównie wspominać o Knoxie.

Przeczytaj również: Wszystko o Samsung Galaxy Note 10.

Samsung stara się pokazywać już teraz, że Note 10 skutecznie będzie w stanie zastąpić smartfona, laptop i komputer stacjonarny. Owszem, to nierealne, aby telefon był wstanie tyle zrobić jednocześnie, ale niewątpliwie widać, w którym kierunku chcą podążać Koreańczycy. Moim zdaniem nacisk na wielofunkcyjność linii Galaxy Note to strzał w dziesiątkę. Liczę, że w tym przypadku dock Samsung DeX pojawi się w zestawie i pokaże wielu ludziom, na co naprawdę stać tak niewielkie urządzenia mobilne.

źródło: Gizmochina

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu