Lotnictwo

Klasa ekonomiczna niczym biznes. Połowa miejsc w samolocie ma pozostać wolna

Kamil Świtalski
7

Za kilka dni zostaną wznowione loty wewnątrzkrajowe. Co trzeba o nich wiedzieć?

Załogi Polskich Linii Lotniczych już od poniedziałku znowu wrócą do pracy. Wiadomo, że LOT wznawia loty krajowe od pierwszego czerwca — i że nie będzie to dla nich łatwa sytuacja. Firma liczyła się z tym od początku, dlatego też wraca z biletami w świetnej cenie, a także nowymi środkami bezpieczeństwa. O wielu z nich informowaliśmy już w zeszłym tygodniu, ale dopiero w czwartek Rada Ministrów wydała rozporządzenie, według którego w samolocie w jednej chwili może przebywać o połowę mniej pasażerów, niż wynosi liczba miejsc.

Obserwując rozwój sytuacji na międzynarodowym rynku lotniczym, podjęliśmy decyzję o stopniowym przywracaniu połączeń pasażerskich, zawieszonych w połowie marca br. Nasz plan obejmuje kilka etapów rozłożonych w czasie najbliższych miesięcy i jest ściśle uzależniony od bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce oraz na świecie.

samolot lot

Raczej nie jest to specjalnym zaskoczeniem, tym bardziej, że przedstawiciele Polskich Linii Lotniczych już przy pierwszych informacjach dotyczących powrotu wspominali, że będą zachowywać dodatkowe środki bezpieczeństwa — w tym sadzania pasażerów obok siebie. Pasażerowie mają być usadzani na zasadzie szachownicy, co da właśnie 50% wolnych miejsc. Poza tym wszyscy w samolocie zobowiązani będą do noszenia maseczek, a także nie obejdzie się bez pomiaru temperatury. Pasażerowie u których temperatura ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza nie będą mogli wejść na pokład. W samolotach będą także zapewnione odpowiednie środki higieny, które umożliwią dezynfekcję rąk na pokładzie.

Na stronie przewoźnika w specjalnej zakładce znalazły się też dokładne wytyczne dla pasażerów, gdzie znalazły się dokładne informacje dotyczące zarówno środków bezpieczeństwa koniecznych do zachowania na lotnisku, jak i na pokładzie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu