Lotnictwo

Polska Grupa Lotnicza odstępuje od zakupu spółki Condor

Kamil Świtalski
13

Polska Grupa Lotnicza (właściciel m.in. PL LOT) odstąpił od transakcji zakupu linii Condor, o której usłyszeliśmy po raz pierwszy w styczniu tego roku.

W styczniu pisaliśmy, że LOT przejmuje Condor. Od tego wpisu minęły niespełna trzy miesiące i... cóż — sytuacja wszystkich linii lotniczych diametralnie się zmieniła. Przyznam, że kilka dni temu zastanawiałem się jak dalej potoczą się losy tej transakcji — i jak Polska Grupa Lotnicza (właściciel m.in. Polskich Linii Lotniczych LOT) poradzi sobie w sytuacji nie do pozazdroszczenia. I dziś wszelkie moje wątpliwości zostały rozwiane — PGL złożyło dziś oświadczenie o odstąpieniu od transakcji.

Zobacz też: Thomas Cook upada, Condor leci dalej. A każdy Niemiec zrzuca się po pięć euro

Polska Grupa Lotnicza nie przejmie niemieckiej spółki Condor

Potwierdzam, że Polska Grupa Lotnicza poinformowała dzisiaj linie lotniczą Condor o odstąpieniu od transakcji zakupu tej spółki. Na tym etapie nie udzielamy więcej informacji

napisała w wiadomości dla PAP Katarzyna Majchrzak, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiej Grupy Lotniczej.

Sytuacja na rynku zmieniła się diametralnie, większość lotów została uziemiona właściwie z dnia na dzień — i z pewnością nie jest to najlepszy czas na rozbudowę siatki połączeń i inwestycje. Anonimowy informator PAP twierdzi jednak, że PGL miałaby odstąpić od transakcji ze względu na niespełnienie przez spółkę Condor warunków które były zawarte w umowie. Jednym z nich miałaby być kwestia... finansów, rzecz jasna. Gdyby nie setki wstrzymanych lotów, możliwe że sprawy potoczyłyby się inaczej, Condor radziłby sobie lepiej i wszystko doszłoby do skutku.

Na tym etapie można tylko gdybać — może kiedyś wypłyną jakieś szczegóły związane z tą transakcją. Póki co jednak — Polska Grupa Lotnicza ma sporo innych problemów na głowie...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu