Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Lotnictwo

Polska Grupa Lotnicza odstępuje od zakupu spółki Condor

Kamil Świtalski
13

Polska Grupa Lotnicza (właściciel m.in. PL LOT) odstąpił od transakcji zakupu linii Condor, o której usłyszeliśmy po raz pierwszy w styczniu tego roku.

W styczniu pisaliśmy, że LOT przejmuje Condor. Od tego wpisu minęły niespełna trzy miesiące i... cóż — sytuacja wszystkich linii lotniczych diametralnie się zmieniła. Przyznam, że kilka dni temu zastanawiałem się jak dalej potoczą się losy tej transakcji — i jak Polska Grupa Lotnicza (właściciel m.in. Polskich Linii Lotniczych LOT) poradzi sobie w sytuacji nie do pozazdroszczenia. I dziś wszelkie moje wątpliwości zostały rozwiane — PGL złożyło dziś oświadczenie o odstąpieniu od transakcji.

Zobacz też: Thomas Cook upada, Condor leci dalej. A każdy Niemiec zrzuca się po pięć euro

Polska Grupa Lotnicza nie przejmie niemieckiej spółki Condor

Potwierdzam, że Polska Grupa Lotnicza poinformowała dzisiaj linie lotniczą Condor o odstąpieniu od transakcji zakupu tej spółki. Na tym etapie nie udzielamy więcej informacji

napisała w wiadomości dla PAP Katarzyna Majchrzak, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiej Grupy Lotniczej.

Sytuacja na rynku zmieniła się diametralnie, większość lotów została uziemiona właściwie z dnia na dzień — i z pewnością nie jest to najlepszy czas na rozbudowę siatki połączeń i inwestycje. Anonimowy informator PAP twierdzi jednak, że PGL miałaby odstąpić od transakcji ze względu na niespełnienie przez spółkę Condor warunków które były zawarte w umowie. Jednym z nich miałaby być kwestia... finansów, rzecz jasna. Gdyby nie setki wstrzymanych lotów, możliwe że sprawy potoczyłyby się inaczej, Condor radziłby sobie lepiej i wszystko doszłoby do skutku.

Na tym etapie można tylko gdybać — może kiedyś wypłyną jakieś szczegóły związane z tą transakcją. Póki co jednak — Polska Grupa Lotnicza ma sporo innych problemów na głowie...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: