Lotnictwo

Polskie Linie Lotnicze LOT przygotowują się do powrotu. Pierwsze loty powrócą już w czerwcu

Kamil Świtalski
1

Pierwsze loty Polskich Linii Lotniczych LOT powrócą już w czerwcu. Na początek: krajowe.

Branża lotnicza dość mocno ucierpiała w obecnej sytuacji, ale powoli przygotowuje się do wznawiania działalności. Kilka dni temu pisałem że Ryanair dość mocno edukuje w kwestii dodatkowych środków bezpieczeństwa z którymi powrócą loty -- O'Leary jeszcze w kwietniu wyrażał nadzieję, że powoli wszystko zacznie wracać do normy w czerwcu. Wtedy też miałyby ruszyć pierwsze loty. Nie wiem jak w Ryanairze, ale wiadomo już, że od czerwca Polskie Linie Lotnicze LOT powrócą na niebo. Póki co: wyłącznie na trasach krajowych.

PL LOT wznawia loty krajowe od czerwca

Obserwując rozwój sytuacji na międzynarodowym rynku lotniczym, podjęliśmy decyzję o stopniowym przywracaniu połączeń pasażerskich, zawieszonych w połowie marca br. Nasz plan obejmuje kilka etapów rozłożonych w czasie najbliższych miesięcy i jest ściśle uzależniony od bieżącej sytuacji epidemicznej w Polsce oraz na świecie.

-- czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie przewoźnika. Stopniowe jest tutaj słowem-kluczem, bowiem w pierwszej kolejności powrócą loty w ośmiu portach lotniczych w kraju. Od czerwca samoloty LOT będą kursować do trzech razy dziennie na trasie Warszawa-Gdańska, do dwóch razy dziennie z Warszawy do: Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz raz dziennie z Krakowa do Gdańska. W sumie -- około trzydziestu lotów każdego dnia. Mają to być godziny które podpasują zarówno lotom biznesowym, jak i tym rekreacyjnym, mającym wspierać ruch turystyczny w kraju.

Zobacz też: Polska Grupa Lotnicza odstępuje od zakupu spółki Condor

Tanie loty krajowe LOT - specjalna oferta

Przy wznawianiu lotów, Polskie Linie Lotnicze przygotowały specjalną promocję. Koszt zakupu biletu w jedną stronę startuje od 99 złotych -- mowa tutaj o taryfie bez bagażu. Trudno powiedzieć, by było to tanio, o wygodzie nie wspominając -- ale czasem właśnie ta opcja okazuje się najlepszą, stąd popularność krajowych połączeń. Ponadto wszyscy pasażerowie których loty zostały odwołane (planowane były między 15.03-15.06 2020), mogą liczyć na specjalne warunki:

  • Jeśli Twój lot zaplanowany między 15 marca a 15 czerwca został odwołany, możesz bezpłatnie wymienić bilet na jeden z rejsów w ramach nowej siatki Tu - warunkiem jest zachowanie tej samej trasy podróży. Za skorzystanie ze zmiany otrzymasz dodatkowo kod uprawniający do 30%* rabatu od taryfy podczas kolejnej podróży.
  • Jeśli Twój lot został odwołany, możesz wybrać nową trasę lotu w ramach dostępnych połączeń krajowych - zmiana ta będzie wiązała się z ponownym przeliczeniem ceny biletu i ewentualną dopłatą różnicy zgodnie z aktualną taryfą. W przypadku konieczności dopłaty odliczymy od wyceny 200 PLN*.
  • Jeśli posiadasz ważny bilet, możesz zmienić termin i/lub trasę swojej podróży - jednorazowa, bezpłatna zmiana będzie wiązała się z ponownym przeliczeniem ceny biletu i ewentualną dopłatą różnicy zgodnie z aktualną taryfą. W przypadku konieczności dopłaty odliczymy od wyceny 200 PLN*.

*Zniżka jest naliczana od wartości taryfy, nie dotyczy podatków i opłat.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu