Moje przemyślenia

S-Cloud od Samsunga? Mam nadzieję, że zrobią to lepiej (inaczej) niż Apple

Grzegorz Marczak
13

Jedną z bardziej rozczarowujących rzeczy jeśli chodzi o rozwiązania w chmurze jest dla mnie iCloud. Myślałem, że Apple zrobi naprawdę rewelacyjną usługę która pozwoli mi zapomnieć o innych rozwiązaniach (taki jak na przykład Dropbox). Tymczasem firma na A zrobiła półprodukt, w którym najlepiej dział...

Jedną z bardziej rozczarowujących rzeczy jeśli chodzi o rozwiązania w chmurze jest dla mnie iCloud. Myślałem, że Apple zrobi naprawdę rewelacyjną usługę która pozwoli mi zapomnieć o innych rozwiązaniach (taki jak na przykład Dropbox). Tymczasem firma na A zrobiła półprodukt, w którym najlepiej działa backup danych z różnych urządzeń. Wiem, wiem zapewne ktoś powie, że właśnie o to chodziło. Ja jednak przez chmurę rozumiem coś więcej niż zapisanie backu iPada i synchronizacje aplikacji biurowych Apple.

Piszę o tym dlatego, że w sieci krążą plotki o chmurze Samsunga czyli S-Cloud, która ma mieć ponoć premierę równocześnie z Samsung Galaxy SIII czyli 3 maja 2012. Czym będzie S-Cloud tego dokładnie nie wiadomo, z różnych źródeł można wyczytać że będzie to usługa podobna do iCloud lecz pozbawiona ograniczeń związanych na przykład z rodzajami przechowywanych danych i plików. Do tego w S-Cloud ma się ponoć pojawić VOD czyli możliwość wypożyczania filmów co w połączeniu z chmurą ma sens.

Jeśli Samsung wprowadzi S-cloud z głową to moim zdaniem mają dużą szansę na sukces tej usług. Zintegrowanie jej z systemem operacyjnym telefonu i tabletu mogłoby bardzo szybko zbudować ciekawą bazę użytkowników (szczególnie biorąc pod uwagę bardzo dobre wyniku sprzedaży telefonów Samsunga). Pytanie natomiast czy S-cloud będzie dostępne dla użytkowników innych niż Samsung urządzeń, czy będzie wsparcie dla laptopów i desktopów itp.

I co ciekawe wszystko to dzieje się w przeddzień premiery Google Drive, które przypomnę ma mieć premierę (według plotek) już niedługo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleSamsungicloud