Moje przemyślenia

Megafoni w nowej odsłonie, czyli CMS do zarządzania firmą na Facebooku

MK
Marcin Kamiński
8

Rozpoczynający swoją działalność rok temu serwis Megafoni dotychczas kojarzył się jednoznacznie z aplikacjami do przeprowadzania promocji i konkursów w najpopularniejszym serwisie społecznościowym świata. Twórcy usługi zupełnie od nowa zaprojektowali interfejs, dodając do niego kilka przydatnych opc...

Rozpoczynający swoją działalność rok temu serwis Megafoni dotychczas kojarzył się jednoznacznie z aplikacjami do przeprowadzania promocji i konkursów w najpopularniejszym serwisie społecznościowym świata. Twórcy usługi zupełnie od nowa zaprojektowali interfejs, dodając do niego kilka przydatnych opcji, jak chociażby możliwość planowania i publikowania wpisów o wybranej godzinie. Przyglądamy się odświeżonej odsłonie serwisu Megafoni, oferującego obecnie inteligentny CMS do zarządzania firmą na Facebooku.

Startując rok temu, Megafoni oferowało możliwość podpięcia pod własny fanpage na Facebooku aplikacji konkursowej lub zakładki promocyjnej. Dawało to ciekawe możliwości szczególnie małym firmom, pragnącym wypromować własną markę niewielkim kosztem. Obecnie zakładając darmowe, 15-dniowe konto testowe otrzymacie dostęp do większej liczby użytecznych funkcji.

Jak mówi CEO Megafoni, Dominik Dryja - “Dążąc do osiągnięcia doskonałości na każdym poziomie naszej oferty, nadszedł czas aby wyjść na przeciw potrzebom firm, które chcą zaistnieć na Facebooku. Stworzyliśmy całkiem nową jakość, którą odzwierciedlają zaprojektowane od podstaw, skuteczne narzędzia do prowadzenia firmy na Facebooku”.

Logując do nowego CMS Megafoni ujrzycie trzy zakładki – Komunikator, FanPage oraz Promocje. W pierwszej z nich znajdziecie listę wszystkich wpisów umieszczonych na swojej stronie na Facebooku. Obok wpisu widoczna jest liczba lajków oraz opinii fanów – z poziomu panelu Megafonów możemy obserwować i na bieżąco odpowiadać na pojawiające się komentarze. Co więcej, wpisy i komentarze możemy bardzo łatwo przeszukiwać za pomocą wbudowanej w panel Megafonów wyszukiwarki. Nową opcją udostępnioną w CMS jest planowanie wpisów. Z pomocą tej funkcji przygotujemy kompletny wpis z załącznikiem i opublikujemy go o dowolnie wybranej godzinie. Czy będzie to weekend czy środek nocy, aby wpis pojawił się na naszym fanpage, nawet nie musimy być w pobliżu komputera.

Pozostałe dwie zakładki w panelu CMS serwisu Megafoni to Fanpage i Promocje. Obydwie służą do uruchamiania zakładek i konkursów promocyjnych, czyli do tych czynności, z którymi Megafoni kojarzyli się dotychczas.

Odświeżona strona Megafoni to z pewnością duży plus dla wszystkich dotychczasowych klientów firmy – korzystali oni dotychczas z zakładek i konkursów, a w tej chwili otrzymali dodatkowo opcję wyszukiwania czy publikowania postów o zaplanowanej godzinie. Osoby i firmy, które dotychczas nie były zaznajomione z usługami Megafonów mogą skorzystać z możliwości założenia darmowego konta testowego, dającego dostęp do opisywanych funkcji na 15 dni.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: