Telekomy

Ruszyły zapisy na akcje Play - cena maksymalna 44 zł

Grzegorz Ułan
Ruszyły zapisy na akcje Play - cena maksymalna 44 zł
25

O planach wejścia Play na giełdę informowaliśmy już kilkakrotnie, dziś Play ogłosił oficjalnie zapisy na akcje, publikując prospekt emisyjny oraz cenę maksymalną, tym samym rozpoczął pierwszą ofertę publiczną akcji.

Cena maksymalna ustalona została na poziomie 44,00 PLN za jedną akcję. W ramach tej oferty publicznej oferowane będą wyłącznie istniejące akcje zwykłe. Docelowa wielkość oferty ma wynieść od 38% do 44% akcji.

Jørgen Bang-Jensen, Prezes Zarządu PLAY:

W ciągu najbliższych dwóch tygodni będę miał przyjemność spotkać się z potencjalnymi inwestorami i zaprezentować im historię unikalnego sukcesu na europejskim rynku telekomunikacyjnym. W ciągu dziesięciu lat od pojawienia się w Polsce nowego operatora, PLAY zdobył ponad 27% udział w rynku pod względem liczby klientów, generując przy tym marże EBITDA i wskaźniki konwersji gotówki na najwyższych poziomach w branży. Wierzymy, że nasza pierwsza oferta publiczna stwarza inwestorom możliwość skorzystania ze stałego wzrostu naszej firmy, osiąganych wartości przepływów pieniężnych i rentowności.

Założenia są mocno optymistyczne, Play chce upłynnić w ten sposób 121,6 mln akcji. Jeśli to się uda i oczywiście osiągnięta zostanie cena maksymalna za akcje, może liczyć na zastrzyk gotówki na poziomie ok. 5,3 mld zł.

Kto może się starać o akcje Play? Oferta obejmuje ofertę publiczną skierowaną do inwestorów indywidualnych, uprawnionych pracowników i inwestorów instytucjonalnych w Polsce oraz ofertę skierowaną do inwestorów międzynarodowych.

Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy na akcje w terminie od 4 do 12 lipca, podobnie pracownicy firmy, którzy mogą zakupić maksymalnie 668 akcji, z tym że z 15% dyskontem, czyli zapłacą 37,40 zł za akcję, przy założeniu, że osiągnięta zostanie cena maksymalna. Planowany dzień debiutu na GPW to 27 lipca.

Stronę dedykowaną zapisom dla inwestorów indywidualnych znajdziecie pod tym adresem - www.akcjeplay.pl. Są na sali chętni?:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu