Biznes

Rusza OTOMOTO Pay. Jak działa i co oferuje?

Kamil Świtalski
Rusza OTOMOTO Pay. Jak działa i co oferuje?
2

OTOMOTO Pay to najnowsze rozwiązanie znanego portalu z ogłoszeniami motoryzacyjnymi. Co je wyróżnia i co specjalnego ma do zaoferowania użytkownikom?

OTOMOTO jest serwisem, którego raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Portal z ogłoszeniami motoryzacyjnymi od lat cieszy się niesłabnącą popularnością i dla wielu zainteresowanych zakupem lub sprzedażą samochodu jest to pierwsze miejsce, ku któremu się kierują. Teraz platforma rusza z zupełnie nowym narzędziem: OTOMOTO Pay, które ma pomóć w finansowaniu zakupów. I błyskawicznie pomóc uzyskać środki na zakup samochodu lub innego pojazdu. Jak to działa w praktyce?

Zadaniem OTOMOTO Pay jest możiliwe jak największe uproszczenie procedury starania się o kredyt w 18 instytucjach finansowych i bankach — m.in. PKO Leasing, BNP Paribas, Alior Bank, Alior Leasing, Santander Consumer Financial Solutions, Santander Consumer Multirent, Raiffeisen, Cofidis, Inbank, Arval i Brutto.pl. Niektórzy z partnerów przygotowali zindywidualizowane rozwiązania i oferty. Dzięki dokładnej analizie sytuacji wnioskodawcy po wproadzeniu zestawu podstawowych informacji dotyczących sytuacji finansowej oraz wartości/wieku samochodu, algorytmy platformy przygotują ofertę - i zarekomendują tę najkorzystniejszą. Uprzednio sprawdzają zdolność kredytową wnioskodawcy.

OTOMOTO Pay maksymalnie uprości procedurę uzyskiwania kredytu od wiarygodnych i sprawdzonych podmiotów finansowych, pozwoli uniknąć szumu informacyjnego i licznych rozmów z konsultantami proponującymi wiele różnych, często skomplikowanych rozwiązań oraz da pewność, że zaproponowane warunki kredytu, czy leasingu będą w obecnej sytuacji najkorzystniejsze dla klienta - mówi Łukasz Domański, CEO w Carsmile.

Po tym jak zainteresowany skorzystaniem z oferty OTOMOTO Pay będzie zainteresowany skorzystaniem z odnalezionej oferty, wystarczy weryfikacja i... w ciągu kilkunastu minut pieniądze mają trafić na jego konto. To rozwiązanie skrojone na dzisiejsze czasy, w którym oferty znikają w mgnieniu oka.

Za stworzenie technologii fintech i obsługę procesu odpowiada Carsmile, który od kwietnia 2022 roku prowadzi pilotaż projektu. Do tej pory do klientów trafiło finansowanie o łącznej wartości prawie 100 milionów złotych. Plany na przyszły rok obejmują uruchomienie 300 milionów złotych finansowania, a także pozyskiwanie kolejnych partnerów i pogłębianie współpracy z dotychczasowymi instytucjami współpracującymi. Carsmile to e-platforma zajmująca się długoterminowym wynajmem aut w abonamencie, należąca do Grupy OLX.

Finansowanie i dodatkowe usługi. Co jeszcze oferuje OTOMOTO Pay?

OTOMOTO Pay to nie tylko finansowanie, ale także zestaw dodatkowych usług. Każdy użytkownik który przejdzie pozytywnie weryfikację może wygenerować 3 darmowe raporty przygotowane przez firmę autoDNA. Ponadto w raty kredytu lub leasingu można będzie włączyć ubezpieczenie samochodu (z opcją rekomendacji najkorzystniejszego AC/OC przygotowaną przez porównywarkę Punkta). W racie można także zaszyć roczną gwarancję na przewidziane naprawy — która zapewniana jest przez firmę Defend Insurance. Na tym jeszcze nie koniec, bowiem jak informują twórcy platformy:

Wkrótce po premierze rozwiązania użytkownicy uzyskają dostęp do komplementarnego narzędzia typu car-fintech: Scan&Buy. Rozwiązanie na podstawie skanu tablicy rejestracyjnej pojazdu lub kodu QR w dowodzie rejestracyjnym określi rynkową cenę samochodu i automatycznie zaproponuje użytkownikowi możliwości jego finansowania z OTOMOTO Pay. Scan&Buy rozszerzy możliwości finansowania, pozwalając na jego wykorzystanie także podczas zakupu bez pośrednictwa platformy OTOMOTO.

Więcej informacji na temat OTOMOTO Pay znajdziecie na oficjalnej stronie platformy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu