Google

Rozbudowany edytor wideo w Zdjęciach Google. Za darmo!

Konrad Kozłowski
Rozbudowany edytor wideo w Zdjęciach Google. Za darmo!
1

Zdjęcia Google potrafią coraz więcej, a dzięki najnowszej aktualizacji ich możliwości obejmują nie tylko zaawansowaną edycję zdjęć, ale także filmów. To wszystko za darmo, przynajmniej na razie.

Zdjęcia Google  to jedna z moich ulubionych aplikacji i usług. Najbardziej uniwersalne, o największych możliwościach i bezkonkurencyjne rozwiązanie, które nie tylko wykonuje kopię zapasową zdjęć na smartfonie, tablecie czy komputerze, ale także kompletuje albumy, tworzy filmy, pozwala szybko udostępniać fotografie innym i wiele więcej.

Zdjęcia Google w przeglądarce mają nowe opcje

To są narzędzia, za które mógłbym płacić i dlatego zdecydowałem się na wyższy pakiet pojemności Google One, ponieważ kopie zapasowe zdjęć tworzę w maksymalnej rozdzielczości. Nigdy jednak nie traktowałem Zdjęć Google jako usługi do edycji filmów. Czas zmienić zdanie.

Rozbudowany edytor filmów w Zdjęciach Google

Najnowsza wersja aplikacji nareszcie wprowadza zapowiadany w lutym edytor wideo, który oferuje naprawdę sporo porządnych narzędzi. Można by rzec, że niektóre z nich powinny być od dawna, ale Google nie tylko nadrabia braki, bo ma sporo dodatków-asów w rękawie. Wcześniejsza wersja, która pozwalała przyciąć, obrócić i stabilizować wideo wygląda dość zabawnie na tle rozbudowanych opcji przycinania, eksportowania poszczególnych klatek, korekty tła i usuwania ścieżki audio.

Zdjęcia Google z potężną nowością – edycja fotek nie była przyjemniejsza i łatwiejsza

Jedyne czego tak naprawdę brakuje, to możliwość łączenia wielu wideo w jeden w celu przygotowania jednego filmu, ale niewykluczone, że i taka opcja pojawi się w przyszłości. Teraz można polegać jedynie na algorytmach i serwerach Google, które tworzą takie klipy samoczynnie.

Nowa wersja Zdjęć Google z edytorem wideo

Nowa wersja aplikacji jest już do gotowa do pobrania z APK Mirror, ale nie gwarantuje to dostępu do opisanych powyżej funkcji, ponieważ najwyraźniej są one aktywowane po stronie serwera (tak donosi AndroidPolice).

Zdjęcia Google - poradnik użytkownika od A do Z

Co istotne, smartfony Pixel nie są faworyzowane i nowy edytor pojawia się też na smartfonach z Androidem innych firm, więc możecie spróbować swoich szans już teraz. Odświeżony edytor nie pojawił się jeszcze w aplikacji na iOS-a. Nowe funkcje są darmowe dla wszystkich użytkowników, przynajmniej na razie, bo jak wiemy Google szykuje paletę dodatkowych funkcji dla subskrybentów Google One.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu