Startups

Rower bez łańcucha wygrywa konkurs UPC!

Grzegorz Marczak
Rower bez łańcucha wygrywa konkurs UPC!
27

Właśnie zakończył się konkurs dla przedsiębiorców o nazwie Think Big. Organizatorem konkursu było UPC. Projekt który zajął pierwsze miejsce to IzzyBike czyli rower bez łańcucha. Według twórców tego wynalazku dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy dużo energii która w ich modelu jest przekładana...

Właśnie zakończył się konkurs dla przedsiębiorców o nazwie Think Big. Organizatorem konkursu było UPC. Projekt który zajął pierwsze miejsce to IzzyBike czyli rower bez łańcucha.

Według twórców tego wynalazku dzięki takiemu rozwiązaniu zaoszczędzimy dużo energii która w ich modelu jest przekładana bezpośrednio na przednie koło. Ponoć też dzięki zastosowaniu odpowiednich rozwiązań rower nadal jest stabilny. Ponoć też pozycja za kierownicą jest dość wygodna i nie męczy.

Pomimo dość sporych rozmiarów 1 m x 1.15 m x 0.3 m rower waży ok 11 – 12 kg. Do tego wszystkiego można go złożyć na pół aby na przykład łatwiej przetransportować w domowej czy biurowej widzie lub w czasie podróży samochodem. Można też regulować odległość między siedziskiem a osią przednich kół tak aby zmieścił się praktycznie każdy użytkownik.

Ciekawa konstrukcja na której chętnie bym się przejechał aby sprawdzić czy aby na pewno da się tym jeździć i nie jest to męczące, w końcu obecny model roweru znany jest od lat i z jakichś powodów nadal jest to najpopularniejsze rozwiązanie.

IzzyBike w nagrodę za pierwsze miejsce otrzymał 40 000 PLN, planują wydać te pieniądze na wprowadzenie produktu na rynek:

Wygrana w konkursie pozwoli nam wprowadzić nasz innowacyjny produkt na rynek.

Decyzja jury to dla nas duże wyzwanie i jednocześnie odpowiedzialność. Wiemy, że teraz więcej osób wierzy w ten projekt i dlatego będziemy pracować nad nim z jeszcze większą determinacją’ – mówi o swoim sukcesie zwyciężczyni konkursu Think Big, Marta Jurek.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu