Motoryzacja

Im inflacja niestraszna. Sprzedaż Rolls-Royce'a w Polsce najlepsza w historii!

Kacper Cembrowski
Im inflacja niestraszna. Sprzedaż Rolls-Royce'a w Polsce najlepsza w historii!
8

2023 był wyjątkowo udanym rokiem dla Rolls-Royce’a, także w Polsce! Padł rekord zamówień w naszym kraju.

Świetne wyniki Rolls-Royce’a w 2023 roku

Rolls-Royce Motor Cars może pochwalić się bardzo udanym rokiem w 2023, z rekordową sprzedażą i popytem na swoje produkty na rynkach na całym świecie. Zamówienia Bespoke również osiągnęły nienotowany poziom. Koncern informuje, że ciągły sukces i rozwój możliwości w zakresie Bespoke — wspierany przez rozwój międzynarodowej sieci studiów Private Office — zaowocował większą liczbą zleceń Bespoke o wyższej wartości niż kiedykolwiek wcześniej.

Źródło: Rolls-Royce

Poza tym możemy się dowiedzieć, że globalna sprzedaż 6032 samochodów była zgodna z wewnętrznymi oczekiwaniami i statusem Rolls-Royce’a jako międzynarodowego domu luksusu, a nie producenta napędzanego wolumenem. Koncern przypomina również, że wszystkie samochody Rolls-Royce są ręcznie budowane w siedzibie marki w Goodwood w Wielkiej Brytanii i każdy z nich zawiera elementy Bespoke.

Z czego zapamiętamy 2023 rok w wykonaniu Rolls-Royce’a? Z pewnością ważnym wydarzeniem jest fakt, że zgodnie z planem zakończyła się produkcja niezwykle popularnych modeli Wraith i Dawn. Nie ma jednak wątpliwości, że rok ten zostanie zapamiętany głównie ze względu na rozpoczęcie produkcji i sprzedaży Rolls-Royce’a Spectre, który jest pierwszym elektrycznym modelem ekskluzywnej marki w historii.

Sukces luksusowej marki w Polsce

Rok 2023 był także wyjątkowo udany dla Rolls-Royce Motor Cars na polskim rynku. Wyłączny dealer marki w Warszawie zanotował najwyższe wyniki sprzedaży od momentu, gdy w 1913 roku pierwszy polski klient odebrał swój samochód, a więc ponad 110 lat temu. Z oficjalnego komunikatu możemy się dowiedzieć, że modele Ghost i Cullinan osiągnęły swoje szczyty sprzedażowe, podczas gdy Phantom przyciągnął stałą liczbę klientów. Model Spectre zebrał bardzo pozytywne recenzje, a kilku klientów z Polski otrzymało już swojego własnego pierwszego elektrycznego Rolls-Royce’a w IV kwartale roku, przy czym księga zamówień sięga daleko w 2025 rok.

Źródło: Rolls-Royce

Nie znamy jednak dokładnych liczb, więc poza informacją o rekordowej sprzedaży wiemy niewiele. Warto jednak wspomnieć, że jak podaje IBRM Samar, w Polsce w ubiegłym roku zarejestrowano 20 Rolls-Royce'ów, co jest wynikiem o 185,71 procent lepszym w porównaniu z 2022 rokiem. Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzach.

Źródła: Rolls-Royce, IBRM Samar

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news