Artykuł sponsorowany

Robot sprzątający, a może bezprzewodowy odkurzacz? Podpowiadamy co wybrać

Piotr Kurek
Robot sprzątający, a może bezprzewodowy odkurzacz? Podpowiadamy co wybrać
8

Nie da się ukryć, że przez ostatnie lata kwestia sprzątania domów przeszła niemałą rewolucję. Odkurzanie, które jeszcze niedawno kojarzyło się z mozolnym procesem, dziś może być czynnością, w której albo nie będziecie brać czynnego udziału, albo… włożyć minimum wysiłku w sprzątaniu podłóg i dywanów. A wszystko dzięki nowoczesnym odkurzaczom i robotom sprzątającym.

Nowe technologie chętnie są wykorzystywane w każdej gałęzi gospodarki - również przez producentów sprzętów AGD. Stale rosnącą popularnością cieszą się roboty sprzątające (nazywane czasem automatycznymi), które w ostatnim czasie coraz częściej widujemy w domach. Robot sprzątający naszpikowany technologią umie sam rozpoznać podłoże, automatycznie mapować mieszkanie, analizować pomieszczenia, w którym pracuje, dostosować moc ssania do zabrudzenia. Tego typu sprzęty już teraz potrafią wykrywać i omijać przeszkody - nie tylko meble, ale także zanieczyszczenia, z którymi żaden odkurzacz by sobie nie poradził. Kamery, sensory ultradźwiękowe, radary typu LIDAR i oprogramowanie oparte na uczeniu maszynowym sprawiają, że z każdym kolejnym sprzątaniem jest ono jeszcze lepsze.

Jednak sam robot odkurzający to nie wszystko. Producenci zachęcają dodatkowymi funkcjami, które sprawiają, że sprzątanie staje się czystą przyjemnością. Stacja dokująca ze zbiornikiem na zanieczyszczenia? Nie ma problemu. Po zakończonym cyklu, robot wraca na swoje miejsce, a kurz i inny brud są automatycznie odsysane do zbiornika. A ten, wyposażony w antyalergiczne worki, zatrzyma 99% alergenów, pyłków oraz pleśni i może pomieścić zgromadzony brud i zanieczyszczenia nawet przez 60 dni. Oprócz robotów odkurzających, w sprzedaży znajdziecie również takie, które zajmują się myciem podłóg. W ofercie znajdziecie urządzenia 2-w-1 lub samodzielne mopy, które do pracy zabierają się w momencie, w którym odkurzacz kończy swój cykl.

Robot odkurzający a może odkurzacz pionowy? Na które urządzenie postawić?

Z doświadczenia wiem, że choć sam robot sprzątający zdaje egzamin do gruntownego odkurzania mieszkania, tak kłopotliwe jest jego uruchamianie za każdym razem, gdy coś się wysypie i wymaga natychmiastowej reakcji. W takim wypadku warto mieć pod ręką lekki i poręczny bezprzewodowy odkurzacz, który może zastąpić miotłę. Dzięki pracy na baterii nie trzeba się martwić kablem i rozkładaniem sprzętu, by posprzątać w jednym miejscu. Tego typu sprzęty zajmują mało miejsca, większość posiada swoje własne uchwyty z funkcją ładowania - może je trzymać w szafie, na ścianie w ustronnym miejscu lub tam, gdzie będziecie z niego najczęściej korzystać.

Odkurzacze pionowe charakteryzują się wszechstronnością i funkcjami, które pozwalają np. odkurzać meble i trudno dostępne miejsca. Producenci dołączają do sprzętów cały zestaw dodatkowych akcesoriów i szczotek. Dzięki nim bez problemu odkurzy się twarde podłogi, dywany, a nawet żaluzje. Turboszczotki, rury teleskopowe i elastyczne, szczotki do kurzu, szczelinówki, mini turboszczotki do tapicerki i zbierania sierści, itp. Taki odkurzacz można też bez problemu zabrać poza mieszkanie, by wysprzątać chociażby samochód - nawet jeśli nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego. Tego typu urządzenia wyposażone są w wygodne w opróżnianiu pojemniki, a dodatkowe, zmywalne, filtry wyłapują kurz, przez co w mieszkaniu lub domu powietrze będzie czystsze. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w podświetlenie LED ułatwiające identyfikację najdrobniejszego zabrudzenia, które można z łatwością odkurzyć.

W niektórych sytuacjach lepiej sprawdzi się bezprzewodowy odkurzacz myjący, który poradzi sobie z mokrymi plamami. Specjalny pojemnik na wodę, do którego można również wlać płyn do podłóg orazsystemy równego jej wyrzucania sprawiają, że najbardziej uporczywe zabrudzenia znikną po kilku ruchach. Producenci chwalą się, że takie połączenie odkurzania z myciem pozwala usunąć nawet 99% bakterii za jednym razem. Dołączane do zestawów wkładki z mikrofibry można myć ręcznie lub w pralce.

Bez względu na to czy wybierzecie robota sprzątającego czy odkurzacz pionowy będziecie zadowoleni. Warto jednak postawić na komfort i dodatkowe korzyści płynące z posiadania obu tego typu sprzętów. Robota można ustawić na cykliczne sprzątanie całego mieszkania lub domu, a z bezprzewodowego korzystać doraźnie - np. w kuchni, gdzie o brud nie jest trudno. A w połączeniu z funkcją mycia, nawet zachlapana w czasie gotowania podłoga, nie będzie większym problemem.

MediaMarkt. Wygodny dostęp do szerokiej oferty produktów i usług oraz dodatkowych korzyści

MediaMarkt zapewnia swoim klientom kompletne rozwiązania. Poza szerokim wyborem nowoczesnych urządzeń posiada także szeroką ofertę usług dodatkowych. To między innymi Gwarancja Plus z ofertą Ochroną oraz Komfort i Ochrona. Kupując np. parownicę do ubrań możecie skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia obejmującego m.in 3 lata ochrony urządzenia, także po zakończeniu gwarancji producenta. Z uszkodzonym sprzętem nie trzeba się fatygować do sklepu – odbiera go od Was kurier, a po naprawie przywozi do domu W przypadku, jeśli naprawa będzie niemożliwa, otrzymacie pełny zwrot pieniędzy. Również w przypadku kradzieży produktu, możecie liczyć na odzyskanie pieniędzy.

Warto pamiętać, że MediaMarktułatwiawygodne pozbycie się elektroodpadów i zapewnia profesjonalną utylizację lub recykling. W przypadku zakupu nowego sprzętu z dostawą do domu możecie zamówić bezpłatny odbiór swojego zużytego urządzenia tego samego rodzaju i pełniącego takie same funkcje. Możecie też zanieść elektrośmieci do jednego ze sklepów, gdzie zostawicie je nieodpłatnie. Jeśli oddaliście sprzęt do naprawy, a ta okazała się nieopłacalna lub niemożliwa ze względów technicznych, serwis jest zobowiązany do nieodpłatnego przyjęcia tego urządzenia.

Klubowicze MediaMarkt znajdą coś dla siebie

Nie można też zapomnieć o Klubie MediaMarkt. To program lojalnościowy, w którym na start otrzymacie kupon powitalny o wartości 40 zł na następne zakupy o minimalnej wartości 650 zł. Wraz z kolejnymi zakupami do zdobycia punkty, rabaty i kupony. Dodatkowym atutem Klubu jest fakt, że nie musicie zbierać i przechowywać papierowych paragonów.

Wystarczy, że podczas zakupów w sklepie stacjonarnym okażecie kartę, a dokonując zakupów online zalogujecie się do konta. Zakupy oraz powiązane z nimi rachunki i paragony automatycznie pojawią w historii. Na członków Klubu MediaMarkt czeka jeszcze jedna, bardzo istotna korzyść. To 45 dni okresu zwrotu lub wymiany towarów. Dołączenie do Klubu jest bezpłatne, a z przywilejów można korzystać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i online.

Wpis powstał we współpracy z MediaMarkt

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu