VOD

Riot inwestuje w studio odpowiedzialne za Arcane. "Współpraca na dziesięciolecia"

KC
Kacper Cembrowski
1

Riot Games nabyło “znaczący” udział w Fortiche - francuskim studiu animacji, które brało udział w produkcji teledysków do piosenek z League of Legends i netfliksowym hicie Arcane.

Riot nie zdradziło dokładnie, jaki wykupiło udział w Fortiche. Nie jest on na tyle duży, żeby przejąć studio, lecz jest wystarczająco spory, żeby studio odpowiedzialne za League of Legends mogło zadeklarować, że obecna umowa zwiąże ich na długie lata.

Francuskie studio animacji obecnie pracuje nad drugim sezonem Arcane. Pierwszy sezon produkcji będący spin-offem fabuły w grze, przedstawiający losy czarodziejów ze świata produkcji, przyjął się niesamowicie dobrze i zebrał same wysokie noty od krytyków.

Fortiche studio animacji Arcane

Serial zgarnął mnóstwo nagród podczas 49. Annie Awards, gali organizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Filmów Animowanych. Arcane zdobył nagrody za: Najlepszy animowany program telewizyjny, Najlepsza animacja postaci w produkcji telewizyjnej, Najlepszy dubbing w animowanej produkcji telewizyjnej, Najlepsze efekty animowane w produkcji telewizyjnej, Najlepsza konstrukcja postaci w animowanej produkcji telewizyjnej, Najlepsze reżyseria animowanej produkcji telewizyjnej, Najlepszy scenariusz animowanej produkcji telewizyjnej, Najlepsza scenografia w animowanej produkcji telewizyjnej oraz Najlepszy storyboarding w animowanej produkcji telewizyjnej.

Dyrektor generalny Riot, Nicolo Laurent, przyznał: “Fortiche od dawna jest integralnym partnerem, ale ta umowa gwarantuje, że będziemy ściśle współpracować przez kolejne dziesięciolecia. Zawieszamy wysoko poprzeczkę wszystkim, z którymi pracujemy i nalegamy, aby rozumieli graczy dogłębnie i skupiali się na nich w jak największym stopniu. Od pierwszego dnia firma Fortiche jest przykładem dla graczy [...] i może podnieść oczekiwania co do tego, jak gry mogą być reprezentowane w mediach. Jesteśmy dumni z Arcane, ale wiemy, że najlepsze dopiero nadejdzie”

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news