Startups

Race Yourself – takie aplikacje to przyszłość Google Glass

Tomasz Krela
Race Yourself – takie aplikacje to przyszłość Google Glass
15

Wiosna coraz śmielej poczyna sobie za oknem. To znak, że zaraz rozpocznie się wysyp osób biegających, czy jeżdżących na rowerach. Duża część osób zakończy swoją przygodę ze sportem po jednym, dwóch, czy kilku wyjściach. Motywacja to zwykle coś, czego może zabraknąć w najtrudniejszym okresie przyzwyc...

Wiosna coraz śmielej poczyna sobie za oknem. To znak, że zaraz rozpocznie się wysyp osób biegających, czy jeżdżących na rowerach. Duża część osób zakończy swoją przygodę ze sportem po jednym, dwóch, czy kilku wyjściach. Motywacja to zwykle coś, czego może zabraknąć w najtrudniejszym okresie przyzwyczajania organizmu do aktywnego spędzania czasu. Race Yourself to rewelacyjna aplikacja dla Google Glass.

O grywalizacji napisano już tyle, że nie będę się na ten temat produkował. Bez wątpienia ma zastosowanie w wielu dziedzinach naszego życia. Nie ulega wątpliwości, że również w sporcie. Twórcy aplikacji Race Yourself, przeznaczonej dla okularów Google, postanowili ją wykorzystać. Z tą aplikacją nikomu nie powinno zabraknąć motywacji do treningu i poprawiania własnych osiągnięć.

Wszystko, co trzeba zrobić, to ubrać Google Glass, zainstalować aplikację oraz udać się na trening. Race Yourself pozwoli nam konkurować z innymi zawodnikami. Nic tak nie motywuje, jak przeciwnik, którego musimy gonić lub uciekamy, chcąc wygrać wyścig. Dzięki Google Glass, obok nas zobaczymy innego biegacza, czy rowerzystę. Nasz wirtualny przeciwnik nie musi być jedną osobą. Będziemy mogli ścigać się dla przykładu z całym peletonem zawodników.

Dzięki Google Glass będziemy mieli przed oczami, nie tylko przeciwnika, ale także wszystkie przydatne informacje na temat naszej aktywności - prędkość, z jaką się poruszamy, międzyczasy, dystans oraz mapę. Wykorzystanie elementów grywalizacji powoduje, że w aplikacji będziemy zbierać kolejne punkty oraz odblokowywać poziomy. To także ma motywować do wytężonego treningu.
Do tej pory większość aplikacji, przeznaczonych dla Google Glass, nie zachwycała. Nie chodzi nawet o jakość wykonania, ale o sam pomysł. W tym przypadku mamy do czynienia z Endomondo na sterydach ;). Pomysł jest świetny i pokazuje, że Google Glass to nie tylko produkt dla osób, które chcą lansować się w towarzystwie. Możliwości rozwoju Race Yourself jest wiele, najprostszy to dodawanie kolejnych dyscyplin sportowych. Jednak jeśli dla kogoś rywalizowanie z innymi wirtualnymi zawodnikami lub samym sobą to zbyt mało, może zdecydować się na ucieczkę przed zombie, bo twórcy aplikacji również zadbali o taką opcję dla biegaczy. Oby powstawało więcej tego typu projektów, a twórcy tego znaleźli odpowiednie finansowanie tak, by pomysł był rozwijany. Race Yourself to pierwsza aplikacja która zachęca mnie do zakupu Google Glass.

Race Yourself z otchłani internetu wydobył BLOGosławiony.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

sportgoogle glass