Ciekawe strony

Rezygnacja z subskrypcji nigdy nie była tak prosta. Odzyskaj z powrotem swój adres email

Grzegorz Ułan
Rezygnacja z subskrypcji nigdy nie była tak prosta. Odzyskaj z powrotem swój adres email
21

Chyba największą zmorą, jaka nawiedza czasem nasze skrzynki pocztowe, są emaile z subskrypcji, z których wydawało się nam, iż dawno się już wypisaliśmy. Podobnie z korespondencją z róznych forów, na których się rejestrowaliśmy. Tutaj oczywiście możemy skorzystać z tymczasowego emaila, jednak rezygnu...

Chyba największą zmorą, jaka nawiedza czasem nasze skrzynki pocztowe, są emaile z subskrypcji, z których wydawało się nam, iż dawno się już wypisaliśmy. Podobnie z korespondencją z róznych forów, na których się rejestrowaliśmy. Tutaj oczywiście możemy skorzystać z tymczasowego emaila, jednak rezygnujemy wtedy z otrzymywania powiadomień. Kolejnym sposobem może być założenie osobnego "spam-emaila", ale to zawsze konieczność założenia kolejnej skrzynki do kolekcji.

W miniony weekend natrafiłem na genialne narzędzie w tym temacie - https://leemail.me.

Wystarczy założyć konto i dodać przycisk serwisu do paska zakładek. Od teraz, gdy będziemy chcieli subskrybować biuletyn czy też newsletter, klikamy przycisk, który generuje nam adres email, który to wykorzystujemy do rejestracji.

Potwierdzenie zostaje wysłane na adres email, którego użyliśmy przy rejestracji w serwisie leemail. Tam też go potwierdzamy. Od tej chwili emaile przychodzą na naszą główną skrzynkę. W przypadku gdy chcemy zrezygnować z subskrypcji, wchodzimy na daną stronę, ponownie klikamy w przycisk na pasku zakładek i zaznaczamy "off" przy adresie wykorzystanym do subskrypcji w danym serwisie.

W opcji premium możemy wykorzystywać nasz nowy email w pełnej funkcjonalności, czyli odpowiadać z tego adresu i pisać nowe wiadomości. Możemy również generować w pełni anonimowe adresy, wykorzystywane do subskrypcji czy rejestracji w różnych serwisach. Wydaje mi się jednak, że darmowa wersja w pełni jest wystarczająca i spełnia swoją rolę w zupełności. Przynajmniej dla mnie.

Na chwilę obecną serwis jest na zaproszenia. Udostępniam Wam link z którego możecie założyć konto bez oczekiwania. Nie wiem ile mamy w puli, więc kto pierwszy ten lepszy:) - Zaproszenia .

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

spamemailsubskrypcja