Ciekawe strony

Mamy swoje Spotify - Redefine uruchamia dziś Muzo.pl

Grzegorz Ułan
Mamy swoje Spotify - Redefine uruchamia dziś Muzo.pl
51

To nie koniec nowości na dziś. Mamy kolejną gratkę, tym razem dla miłośników muzyki. Do faktu, iż Spotify długo nie zagości w naszym kraju zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Redefine postanowiło to wykorzystać i uruchamia dziś podobny serwis Muzo.pl Na chwilę obecną aplikacja muzyczna dostępna będz...

To nie koniec nowości na dziś. Mamy kolejną gratkę, tym razem dla miłośników muzyki. Do faktu, iż Spotify długo nie zagości w naszym kraju zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Redefine postanowiło to wykorzystać i uruchamia dziś podobny serwis Muzo.pl

Na chwilę obecną aplikacja muzyczna dostępna będzie tylko na komputery PC z systemem Windows oraz telefony z Androidem. Aplikację mobilną można już pobrać teraz, na komputery tuż po uruchomieniu serwisu.

Interfejs przypomina dość wyraźnie znaną nam aplikację muzyczną od Apple, aż dziwi mnie, że twórcy nie pokusili się od razu na wersję dla Mac OSX i iPhone. Wersja mobilna na Androida przytłacza trochę wyglądem. Wszystko jest takie duże. Przyzwyczajony jestem na telefonie do minimalistycznych interfejsów, tutaj w pierwszym odczuciu mnie odrzuciło.

Muzo Mobile pozwala odsłuchiwać całą bibliotekę muzyczną bez ograniczeń oraz bez reklam. Koszt miesięczny to 19.90 zł. Płatności dokonujemy przez dotPay. W przypadku aplikacji na PC będą dostępne 3 pakiety, w tym jeden darmowy.

Darmowy pakiet pozwala na odsłuchiwanie 20 godzin muzyki miesięcznie, pięciokrotnego odsłuchiwania jednego utworu oraz tematycznych stacji radiowych, ale w ramach pakietu 20 godzin. Najwyższy pakiet, bez ograniczeń, zarówno na PC jak i na Androidzie kosztuje 19.90 zł. Bez dostępu mobilnego i tylko w przypadku przelewu 9.90 zł. Jeżeli chcemy zapłacić SMS-em, cena zbliżona do pakietu pełnego - 19.68 zł.

Opłaty nie są więc wygórowane, na pewno skorzystam z jednego miesiąca subskrypcji do przetestowania. Nie mam Windowsa, więc zdecyduje się na pełen pakiet z dostępem poprzez Androida. Cieszy fakt, iż na naszym rynku coś się dzieje w temacie płatnego dostępu do zasobów muzycznych w rozsądnych cenach. Pozostaje czekać na dalszy rozwój projektu i udostępnienia go na inne platformy systemowe.

Wersję na Androida można już pobrać z Google Play.

Aktualizacja

Podaję za Google Play informację o dostępnej bazie utworów:

W momencie startu w serwisie znajduje się blisko milion utworów z największych wytwórni muzycznych, w tym Sony Music i Universal Music. Jeszcze w tym roku baza muzo zwiększyć się ma do 5 milionów utworów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

redefineSpotifymuzodajniapl