Ciekawe strony

Gdybyś miał okazję powiedzieć coś do miliona osób na całym świecie, co by to było?

Grzegorz Ułan
Gdybyś miał okazję powiedzieć coś do miliona osób na całym świecie, co by to było?
18

Kiedyś miałem okazję występować publicznie przed znaczną grupą osób. Jeżeli nawet miałbym coś wtedy do powiedzenia tym ludziom od siebie, nie przeszłoby mi to przez gardło. Ogromna trema ledwo pozwoliła mi wydukać wyuczone na pamięć kwestie:). Jakby mi jednak dano możliwość wypowiedzenia się do mili...

Kiedyś miałem okazję występować publicznie przed znaczną grupą osób. Jeżeli nawet miałbym coś wtedy do powiedzenia tym ludziom od siebie, nie przeszłoby mi to przez gardło. Ogromna trema ledwo pozwoliła mi wydukać wyuczone na pamięć kwestie:). Jakby mi jednak dano możliwość wypowiedzenia się do miliona osób na całym świecie, zastanawiałbym się czy aby nie skorzystać.

Natrafiłem dziś na specyficzną listę dyskusyjną TheListServe. Wprawdzie nie ma na niej jeszcze miliona osób, ale nie zdziwiłbym się jakby z biegiem czasu i spełnieniu pewnych warunków, o których napiszę, ich liczba urosłaby do pokaźnych rozmiarów. A to właśnie z uwagi na jej specyficzny charakter.

Twórcy tej listy postanowili zrobić ją na zasadzie loterii. Każdego dnia będzie losowany jeden adres email, którego właściciel będzie mógł napisać wiadomość, która zostanie dostarczona do wszystkich subskrybentów. Pierwszy email zostanie wysłany po osiągnięciu 10 tysięcy chętnych. W tym momencie jest już ich 8630. Najwięcej z USA - 3527, z Polski - 40. Nasz adres nie zostanie udostępniony pozostałym, chyba, że wyrazimy taką chęć. W każdej chwili można się wypisać z tej listy.

Po zarejestrowaniu swojego adresu dostajemy informację na email, iż w przypadku wylosowania naszego adresu, będziemy mieli trzy dni na odpowiedź i napisanie swojej wiadomości.

Przy założeniu, że projekt opiera się rzeczywiście na loterii, czyli treść wiadomości nie ma wpływu na wybór naszej wiadomości, mamy pełną dowolność w jej sformułowaniu. Tu może być pierwsze zagrożenie dla tego pomysłu, który może paść z chwilą uruchomienia. To projekt internetowy, trafią na niego użytkownicy Internetu, którzy jakiś sposobem dotarli na tę stronę, wiedzą jak w nim szukać, są obeznani w korzystaniu z niego. Czy nie uznają tego za doskonałą formę promocji swoich dokonań i już pierwsze wysyłki nie zamienią się w fabrykę spamu? Na stronie nigdzie nie jest określone co może być w tej wiadomości, a co nie. Mam nadzieję, iż pierwsi wygrani zostaną o tym poinformowani wraz z wylosowaniem ich adresu i urodzi się z tego fajne przedsięwzięcie.

Co takiego ja bym napisał? Za każdym razem, gdy słucham przekłamane historie, powielane w zagranicznej prasie o naszym kraju, aż mam ochotę wstać i wykrzyczeć im wszystkim, zwłaszcza tym co czytają i słuchają, że to nieprawda. W wielu krajach, jeżeli już, to nadal kojarzeni jesteśmy z biedą, uciskiem i obozami koncentracyjnymi. Może i jestem zbytnim patriotą, ale napisałbym im, żeby w to wszystko nie wierzyli, a najlepiej przekonali się na własne oczy. Mało technologicznie, ale miałbym odrobinę satysfakcji, iż coś zrobiłem, powiedziałem i wspomogłem słabą promocję naszego kraju, przeprowadzaną przez nasze władze na zachodzie. Mam też nadzieję, że zbliżające się Mistrzostwa Europy odwrócą i odmienią trochę postrzeganie naszego kraju na całym świecie.


http://youtu.be/S2uH9rr5FhY

Poprawiajcie mnie oczywiście, co bym sam plamy nie dał:)

I live in Poland, in a wonderful country, about which the greater part of you never heard and if heard, those were usually untrue stories. It's a free country with abundant history and customs, which hospitable, welcoming and great people created in the past and create today. We have beautiful landscapes, relics, places to visit and which will fall in your memory for a long time. Please, do not read newspapers or listen to TV, check it out yourselves. Welcome.

Czym Wy chcielibyście się podzielić w takiej wiadomości z ludźmi na całym świecie?:)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu